Seniorzy z Kędzierzyna-Koźla nie dali się oszukać. Przestępcy udawali policjantów

4

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Przestępcy jednak wciąż modyfikują swoje działania. W ostatnim czasie często wykorzystywaną przez nich metodą jest oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do Policji i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Bądźmy zatem czujni.

Oszuści wciąż pozostają aktywni i wykorzystują każdy możliwy sposób, aby wzbogacić się kosztem innych osób. Dzisiaj do mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dzwonił mężczyzna usiłujący oszukać swoich rozmówców działając pod legendą ,,na policjanta”.

Podając się za funkcjonariusza tłumaczył, że pracownicy banku w którym trzymamy nasze oszczędności, współpracują z oszustami. Tym samym nakłaniał swoich rozmówców, aby przelali oni oszczędności na wskazane ,,policyjne konto”.

Tym razem rozmówcy nie dali się oszukać. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla dzięki świadomości i czujności, nie dali się zwieść i w porę przerwali rozmowę informując o przestępczym procederze policję.

Pamiętajmy, że funkcjonariusze nigdy nie dzwonią i nie nakłaniają do przelania czy wypłaty środków pieniężnych. Jeśli odbierzemy taki telefon, możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z oszustem. Aby nie paść ofiarą takiego procederu, należy przestrzegać następujących zasad:

 • pod żadnym pozorem nie przekazuj pieniędzy obcym osobom;
 • nigdy nie podawaj swoich danych – wieku, adresu, sytuacji materialnej, numeru konta czy hasła;
 • jeśli rzeczywiście chcesz pomóc najbliższym, spotkaj się z nimi osobiście, będziesz miał pewność, że pieniądze nie trafią w niepowołane ręce;
 • funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy przelewanie ich na jakiekolwiek konta;
 • w razie jakichkolwiek wątpliwości lub podejrzeń powiadom Policję dzwoniąc na numer 112.

4 KOMENTARZE

 1. Sektę to miałeś przez 8 lat na zielonej wyspie za platfermy, gdzie nic nie potrafili zrobić dla zwykłych ludzi. Chyba, że maciejewski jeszcze z pieluchą na qprze wchodził na nocnik po drabinie i nie pamięta tego dziadostwa w kraju. A może głupa rżnie? Najwyższy czas się obudzić.

  • Teraz seniorzy są dzięki PiS bogaci to i złodzieje o tym wiedzą, kiedyś była bieda.
   Dzięki PiS wstaliśmy z kolan, każdy jest dumnym Prawdziwym Polakiem. Każdy przejaw inności to obraza dla ideologi czystości rasy polskiej, wiemy już to przerabialiśmy jako ofiary.

   • Przestań pierplacić i robić za klauna na forum. Za plafonów to leżeliśmy na łopatkach. Do kolan to jeszcze daleko było, jak nieudacznicy z wodzem ryżym na czele bawili się w rządzenie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj