Seniorzy w obliczu epidemii. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspiera starszych i samotnych

4

Osoby starsze są szczególnie narażone na wirusa COVID-19. W trosce o swoje zdrowie powinny zostać w domu. Co z życiem codziennym, zakupami, obiadami, a nawet emocjami, lękami, które towarzyszą w nadmiarze? Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej stworzył na swojej stronie bardzo pomocną zakładkę.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu z myślą o osobach starszych i nie tylko, stworzył na swojej stronie internetowej wyjątkową zakładkę. Dzięki niej można znaleźć restauracje, która dowiezie posiłek do domu, sklep, w którym telefonicznie zrobimy zakupy, pomoc psychologiczną oraz wszystkie rzetelne informacje na temat epidemii.

MOPS ma stworzoną dużą bazę wolontariuszy, którzy pomagają seniorom. W związku z obecną sytuacją zostało wprowadzone całkowite ograniczenie spotykania się petentów z pracownikami. Zamiast tego funkcjonuje kontakt telefoniczny, mailowy, pocztą tradycyjną – mówi Danuta Ceglarek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Działa całotygodniowy dyżur telefoniczny dotyczący epidemii w godzinach od 7.30 do 19.00 pod numerem: 572 444 363.

– Nasza praca uległa modyfikacji, część pracowników zajmuje się standardową, bieżącą działalnością. Druga grupa pracowników pilotuje temat COVID-19 w różnych aspektach – monitoringu, żywności, dyżuru telefonicznego itp. Oczywiście jest możliwość  spotkania z pracownikiem, ale sprawy pilne załatwiane są po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszej nowej zakładki, jest tam wiele niezwykle potrzebnych informacji – dodaje dyrektor MOPS.

Danuta Ceglarek apeluje o solidarność ludzką, wsparcie międzypokoleniowe dla seniorów, którzy są przerażeni całą sytuacją i przeżywają teraz trudne chwile. Niestety, jak podkreśla dyrektor, są również seniorzy, którzy wciąż za bardzo ryzykują i zbyt często robią zakupy. Zachowują się tak, jakby nic się nie stało. Ich szczególnie namawia na korzystanie z strony MOPS www.mops-kkozle.pl i pozostanie w domu.

Osoby, które mają potrzebę, aby na przykład zamówić obiad z dostawą do domu, mogą skorzystać z naszej zakładki, zamieszczamy tam wiele istotnych komunikatów i potrzebne numery telefonów, linki. Sklepów mamy wciąż mało, ale powoli jest ich coraz więcej. Mamy nadzieję, że małe sklepy dostrzegą w tym swoją szanse. Nawiązujemy również wiele nowych kontaktów na przykład z harcerzami, którzy chcą donosić posiłki do osób starszych. Zależy nam, aby seniorzy zostali w domu. Przypominam również, że nasze opiekunki wciąż dostarczają posiłki w ramach usług opiekuńczych – dodaje Danuta Ceglarek.

4 KOMENTARZE

  1. Wspomniane opiekunki donosza nie tylko obiady lecz rowniez zakupy,leki.Te cudowne panie narazaja sie same aby pomoc ludziom starszym.Ja moja rodzina i wiele innych osob jestesmy pelni podziwu dla odwagi i dobroci opiekunek z miejskiego osrodka pomocy spolecznej.Wielki szacunek wdzieczny syn waszej podopiecznej

  2. Pomóżcie biednym romom vel cyganom. Biedni i nowi zjechali do Koźla. Chodzą w grupach plując na przechodzących ludzi i żądają 5 zł albo zarażą….

  3. Jeśli to prawda co pisze KAT, to straż miejska, policja i prokuratura powinna zająć się tym …indiańskim folklorem. Do szkoły, do roboty, albo won na Madagaskar lub jeszcze dalej.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj