Seniorzy rządzą w Kędzierzynie-Koźlu. Dzisiaj przejęli klucze do miasta, jutro imprezują na „Szkwale”

9

Symboliczne klucze do miasta trafiły do rąk reprezentantów starszego pokolenia. Wrześniowe posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów zainaugurowało dwudniową fiestę poświęconą „najdojrzalszym” mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla. „Dni seniora” pełne będą muzyki, tańca, dobrego jedzenia i zabawy! Ciekawa czy młodzi dadzą radę dotrzymać kroku…

Przez kolejne dwa dni władzę w Kędzierzynie-Koźlu symbolicznie sprawować będą seniorzy. Na uroczystej sesji, która odbyła się dziś (15.09) w magistracie otrzymali oni klucze do miasta z rąk zastępcy prezydenta Wojciecha Jagiełły. Nie zabrakło również innych znamienitych gości zaproszonych przez naszych nestorów. Wśród nich znaleźli się m.in. przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski, sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz, starosta Paweł Masełko oraz radni sejmiku Brygida Kolenda-Łabuś i Robert Węgrzyn.

Jutro (16.09) natomiast seniorzy zapraszają na piknik rodzinny na przystani „Szkwał”. Zabawa rozpocznie się już o godzinie 13:00. Zobaczymy popisy taneczne w wykonaniu zespołu pieśni i tańca „Komorno”, posłuchamy chóru „Echo Kresów”, a na koniec pobawimy się na potańcówce z DJ-em. W międzyczasie, będzie okazja do tego, aby coś zjeść i przeprowadzić degustację wina.

9 KOMENTARZE

 1. Seniorzy ,a seniorzy…. Ci się bawią oczywiście za nasze bo nie za swoje…. W dobie kryzysu i niejednokrotnie ubóstwa również wśród seniorów jest to chyba nie na miejscu. Ciekawe czy ci którzy się tak bawią spojrzeli by tym biednym którzy często są samotni bez opieki i pomocy. Może zamiast wybrańców którzy się bawią pomóc tym którzy ta pomoc potrzebują.

 2. Ci wspaniali seniorzy zostali kilkadziesiąt lat temu ściągnięci z największych dziur i biedy tu do pracy żeby budowali socjalizm ( z tego też powodu w UM kk nawyki socjalizmu trwają do dziś) i to miasto w zmian za mieszkanie i kartofle.
  Dzisiaj dzieci i wnuki tych seniorów już pełną gębą kędzierzanie cieszą się że z chodników zniknęlý przeklęte hulajnogi…
  No cóż. Niedaleko pada jabłko id jabłoni: -)

 3. u w UM kk nawyki socjalizmu trwają do dziś) i to miasto w zmian za mieszkanie i kartofle.
  Dzisiaj dzieci i wnuki tych seniorów już pełną gębą kędzierzanie cieszą się że z chodników zniknęlý przeklęte hulajnogi…
  No cóż. Niedaleko pada jabłko id jabłoni: -)

 4. Jedno jest pewne, seniorzy budowali. Ich wnuki- już kędzierzynianie- malują jakieś mazaki na świeżo odnowionych budynkach, rozwalają kosze na śmieci i demolują przystanki. Taka różnica….

  • Ci co budowali na pewno nie są wśród tej elity. Bo ta elita całe życie pierdziała na stołkach i jak widać nadal to im zostało. Kto siada w radach gmin, miast, powiatów, zwykli ludzie czy klika ? Więc skończ fanzolić. A po murach mażą wandale.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj