Seniorzy odebrali klucze do bram miasta. Ten tydzień należy do nich

1

Stanowią już około 30 proc. populacji Kędzierzyna-Koźla, a w najbliższych latach współczynnik ten będzie wzrastać. Seniorzy, bo o nich mowa, to grupa, której aktywność w ostatnich latach zauważalnie wzrasta. W ramach obchodów miejskich Dni Seniora zaplanowano wiele imprez i wydarzeń zachęcających starszych mieszkańców do aktywności oraz promujących organizacje i stowarzyszenia ich zrzeszające.

Obchody miejskich Dnia Seniora rozpoczęły się wczoraj od uroczystej mszy świętej. Dziś przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów spotkali się na uroczystej sesji, w trakcie której klucze do bram miasta symbolicznie przekazała im Sabina Nowosielska. Obrady poprowadził przewodniczący rady Edward Urbanowicz, który wskazywał, że już 30 proc. mieszkańców Kędzierzyna-Koźla stanowią osoby w wieku senioralnym.

– Chciałabym podziękować wam za rok wspaniałej współpracy. Zawsze jestem pod wrażeniem tego, jak interesujecie się wszystkim, co dzieje się w mieście. Dziękuję wam za wasze sugestie dotyczące tego, co należy jeszcze zrobić (…) Życzę wam, ażeby ten tydzień był pełen atrakcji, wrażeń. Po jego zakończeniu zapraszam do dalszego świętowania aż do kolejnej uroczystej sesji – mówiła prezydent miasta.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wskazywała na bardzo wysoki poziom polityki senioralnej w mieście. Zdaniem Danuty Ceglarek, pod tym względem jesteśmy liderem w całym regionie: – Takiej infrastruktury i różnorodności działań dedykowanych osobom w wieku senioralnym próżno szukać w miastach o podobnej liczbie mieszkańców do naszego. Jesteśmy dumni, że władze miasta, rada miasta tej i poprzedniej kadencji znacznie wcześniej zauważyli problem demograficznego trendu starzenia się społeczeństwa – chwaliła dyrektor MOPS.

W imieniu seniorów klucze odebrali Barbara Wiktor i Mieczysław Habuda. W roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę obchody święta seniorów mają szczególny charakter. Z tego powodu na dzisiejszejszej sesji można było wysłuchać prelekcji „Drogi do niepodległości” w wykonaniu dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej Bolesława Bezega.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj