Seniorzy dostali karmę dla swoich pupili. Akcja OTOZ Animals i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

0

Pies to dla wielu seniorów najlepszy przyjaciel, mobilizuje do ruchu i wspiera zwłaszcza w trudnych czasach pandemii. Jednak dla wielu osób starszych, utrzymanie czworonoga to spore obciążenie finansowe, często oddają swoim pupilom część własnych obiadów. Stąd niezwykła akcja OTOZ Animals i MOPS w Kędzierzynie-Koźlu. 

Pandemia i związany z nią lockdown były trudnym czasem dla osób starszych. Zamknięci w domach ze swoimi pupilami, zżywali się z nimi jeszcze bardziej. To właśnie czworonogi mobilizowały ich do spaceru, poprawiały nastrój kiedy za oknem pogoda nie dopisywała i często były jednymi towarzyszami. Są z nimi zawsze i wszędzie. Niestety, nie wszyscy seniorzy mogli sobie pozwolić no to, by ich pupile odpowiednio się odżywiały. Najczęściej pieski otrzymywały resztki ze stołu, seniorzy oddawali im cześć swoich obiadów.

Ten problem dostrzegło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony zwierząt Animals z Kędzierzyna-Koźla, które nawiązało współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu i przekazało 100 kilogramów karmy dla zwierząt.

Karma była dostępna w domach dziennego pobytu na terenie naszego miasta. To właśnie seniorzy korzystający z domów dziennego pobytu utrzymują się z niskich świadczeń, wiec bardzo często nie mogą sobie pozwolić na zakup karmy i oddają zwierzęciu część swojego posiłku. Z myślą o dobru zwierząt z chęcią weszliśmy do akcji zaproponowanej przez OTOZ Animals – mówi Agata Morkis, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Karmy rozeszły się błyskawicznie i jak zapowiada Agata Morkis, akcja będzie powtórzona, bo jak widać zapotrzebowanie na taką formę pomocy jest bardzo duże.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj