„Seniorze bądź czujny”. Policjanci z wizytą w domu dziennego pobytu

1

Bezpieczeństwo to sprawa, o której warto i trzeba rozmawiać. W ramach działań „Seniorze bądź czujny” policjantka z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej spotkała się z seniorami w Domu dziennego pobytu nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki takim spotkaniom, starsze osoby są coraz bardziej świadome i nie dają się oszukać.

Ufność osób starszych naraża je na działania przestępców. Często także poprzez swoją nieuwagę stają się oni ofiarami oszustw, wypadków czy też innych zdarzeń zagrażających ich życiu i zdrowiu. By ograniczyć takie przykre zdarzenia do minimum funkcjonariuszka z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej w ramach akcji „Seniorze bądź czujny” spotkała się z seniorami w Domu Dziennego Pobytu w Kędzierzynie-Koźlu.

Podczas spotkania poruszone zostały tematy dotyczące zachowania zasad bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz miejscach publicznych. Przedstawiono różne metody oszustw między innymi ,,na tzw. wnuczka”, ,,wypadek”, ,,policjanta” a także podszywanie się pod osoby pracujące w opiece społecznej, itp. Omawiając nowe sposoby działania oszustów, przestrzegano uczestników spotkania przed przekazywaniem pieniędzy obcym oraz wpuszczaniem nieznajomych do swoich domów.

Udzielono porad jak należy zachowywać się aby nie paść ofiarą oszustów i nieuczciwych domokrążców oraz jak należy zabezpieczyć dom i posesję przed kradzieżą. Poruszone zostały tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka przypomniała o zmianach w przepisach dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z uwagi na okres wiosenny i coraz większy ruch na drogach, uczuliła seniorów aby zawsze zachowywali szczególną ostrożność i przestrzegali zasad ograniczonego zaufania.

Ponadto w związku z trwającym powszechnym spisem ludności policjantka omówiła sposoby weryfikacji tożsamości rachmistrzów oraz zaznaczyła jakich informacji nie udziela się podczas spisu.

1 KOMENTARZ

  1. Policja niech się zajmie ty do czego zostali powołani. A prelekcje o bezpieczeństwie to może kto inny wyłożyć.
    Właśnie bezpieczeństwo! Jak na razie policje nie pomaga mieszkańcom. To znaczy w ciągu dnia policji jest jak „mrówków” a po 15ej a szczególnie 22ej prawie nikogo ot 2 radiowozy na miasto. Sami funkcjonariusze nie przykładają się do swej pracy byle do emerytury. Gdzie są patrole piesze, gdzie są dzielnicowi ? Jednym to nie policja tylko biurokracja czyli dziadostwo i brak jakiegokolwiek bezpieczeństwa.

Skomentuj