Senator Peczkis zarzuca miastu, że nie buduje mieszkań plus. Wiceprezydent Maruszczak kontruje

29
Senator Grzegorz Peczkis i wiceprezydent Artur Maruszczak.

– Miasto nie współpracuje z państwem polskim i nie korzysta z dostępnych pieniędzy na budownictwo mieszkaniowe – tak uważa senator PiS Grzegorz Peczkis. Wiceprezydent Artur Maruszczak odbija jednak piłeczkę: – Nasz wniosek został bez odpowiedzi.

Wczoraj w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się dwie konferencje prasowe. Najpierw senatora Grzegorza Peczkisa, a trzy godziny później prezydent Sabiny Nowosielskiej i wiceprezydenta Artura Maruszczaka. Tym sposobem przez dziennikarzy porozmawiali ze sobą o budownictwie mieszkaniowym.

Senator Peczkis zarzucił władzom miasta, że nie korzystają z programów rządowych – przede wszystkim programu Mieszkanie Plus.

Kędzierzyn-Koźle nie bardzo chce współpracować z państwem polskim w ramach projektów ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa. Mam na myśli program budownictwa mieszkaniowego Mieszkanie Plus – mówi senator Peczkis, przypominając, że ostatnie budynki mieszkalne wybudowane przez gminę od podstaw mają już kilkanaście lat.

Prezydent Sabina Nowosielska kilka tygodni temu zapowiedziała, że miasto planuje budowę nowego budynku mieszkalnego, jednak prawdopodobnie inwestycja nie będzie realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus.

– My chcielibyśmy uczestniczyć w programie Mieszkanie Plus. Skierowaliśmy zgłoszenie, wskazując tereny, na których mogą być budowane mieszkania, wraz z deklaracją, że jesteśmy gotowi do przystąpienia. Póki co czekamy na informację zwrotną – informuje wiceprezydent Artur Maruszaczak.

Nowe bloki mieszkalne mogą powstać na Pogorzelcu lub osiedlu Piastów, gdzie miasto dysponuje odpowiednimi działkami.

 

29 KOMENTARZE

  • Tak . Zgadzam się z przedmówcą . Zbliżają się wybory , to będą się pojawiały następne szykany i niekompetencje .Po to tylko aby ośmieszyć tych co są przy władzy. Czy my polscy nie potrafimy inaczej rozmawiać ?. To co piszą, mówią oponenci , to mnie to wisi . Jestem zadowolony z tych co prezentują nasze miasto. I rządzą w tym mieści. .SZANOWNA W2ŁADZO NASZEGO MIASTA RÓBCIE SWOJE !!!!! Nie oglądajcie się na tych co was krytykują.Amen.

 1. Nowosielska nic nie robi, żeby rodziny miały gdzie mieszkać. Nie obchodzi ją za co ludzie mają wynajmować mieszkania. Ważne, że ona ma swój ciepły kąt! I jeszcze te nowe zasady jak składa się wniosek o mieszkanie, pffff….. za czasów Wantuły myślałam, że gorzej być nie może… Myliłam się!!! Panie senatorze Peczkis, proszę startować w wyborach!!!

  • @bezmieszkania Na jakiej podstawie wysuwasz wnioski, że prezydent nic nie robi? Stosujesz typowo populistyczne hasła, ale w ŻEDEN merytoryczny sposób tego nie uargumentowujesz.

 2. Do bezmieszkania – Mam pomysł na Twój problem. Idź do pracy i weź kredyt na mieszkanie jak inni a nie biadol i nie wyciągaj tylko ręki po kasę innych ludzi którzy płacą podatki. PIS nauczyło i dalej uczy Was tylko brać ….

  • Widzę, że szkoła kołczingu im, Bronisława Komorowskiego zatacza coraz szersze kręgi :D „Niech zmieni pracę i weźmie kredyt…” :D :D

 3. Naturalnie powinno być ręce, ale przeskoczyło z nerwów w telefonie :-) . Życzę Pani ogarnięcia się i powodzenia w naprawie swojego życia, ale nie kosztem Państwa (bo ono nie ma kasy, by Pani dać komuś musi zabrać) i społeczeństwa

 4. ale owszem ja pracuję, tylko z jednej wypłaty samotnej kobiecie nie dadzą kredytu na najnoższej krajowej! a wyżyć z tego i 1000zł zapłacić za mieszkanie to ciężko. a widać jakie pieski Nowosielkiej to piszą. to daje wam słowo że ona nie przejdzie następnych wyborów!

  • bezmieszkania,
   napisz ile zarabiasz netto /może być brutto/, bo twoja paplanina nic nie wnosi do dyskusji.
   Ja też mogę napisać, że jak mam wyżyć z tego i 1000 zł zapłacić za mieszkanie. Ale gdyby mnie ktoś spytał, czy na coś mi jeszcze pieniędzy z uposażenia starcza , to odpowiem że tylko 2000 zł na przyjemności, 2000 zł dla syna, 1500 na benzynę. Na odzież już mi starcza.

 5. Nie rozumie jednej sprawy wynajmuje 2 pokojowe mieszkanie 55 metrów kwadratowych mieszkamy w piątkę złożyliśmy papiery na mieszkanie i dostaliśmy odmowę mieszkanie jest za durze więc spotkaliśmy się z Panią prezydent na rozmowę w sprawie mieszkania i powiedziała na że te mieszkanie które wynajmujemy jest za durze żeby się starać o mieszkanie z urzędu a ja się zapytałem że mi wystarczy taki sam metraż co wynajmujemy a ona mi odpowiedziała że ten metraż jest za mały dla naszej piątki i jak to rozumieć

 6. No Edek, najpierw chciałbym zrozumieć co ty napisałeś. Za durze? Jak za durze to może chodzi o metrarz?
  Twoje problemy zaczęły się już w przedszkolu. Mieszkanie jest takim samym towarem jak piwo, więc dlaczego ktoś ma ci je dać?

 7. panie Peczkis na Ukrainę paczki jada ciężarówką. Są rozładowane, rozdzielone i auto wraca. A Pan tam po co był? Co to znaczy że miasto nie współpracuje z państwem polskim? Czyli K-K nie leży w Polsce? Donosy, procesy, oskarżenia itp to się szykuje wkrótce z pisem w roli głównej. Asystenta zmień Pan.

 8. Wyobrażacie sobie takiego sąsiada, który zawiadamia prokuraturę, albo idzie do TV albo gazety i nadaje na innych? Jeśli ktoś chce coś rozwiązać to rozmawia. Pan Peczkis nie rozmawia. Pan Peczkis angażuje państwo albo instytucje żeby za niego się dowiedziały albo coś zrobiły. To nie jest normalne.

 9. do bezmieszkania: Wzruszyła mnie Twoja historia więc postanowiłem Cię wesprzeć :). Jak piszesz jesteś sama i masz najniższą krajową (1500 zł ) netto. Znalazłem mieszkanie (na jednym z portali ogłoszeniowych) kawalerka (24 m2, c.o. miejskie) na Blachowni (nawet zrobiona) za 49 tys. (do 45 tys. pewnie zejdzie). Kredyt na tą kwote (-10%) to … 205 zł i w sześciu Bankach masz zdolność kredytową ( sprawdzałem :) ) … tadaaam :) . Czynsz tam wynosi 250 zł . Razem płacisz 455 zł miesięcznie :) i możesz żyć :). Chyba, że czekasz na czteropokojowe mieszkanie w centrum za darmo od miasta (czyli nas mieszkańców) to dalej biadol na swój los i obwiniaj wszystkich wokoło za swoje niepowodzenia.
  P.S. Na Nowosielską nie głosowałem i nie mam zamiaru. Jak sama zauważyłaś (tylko nie w tym kontekście ) jest gorsza od Wantuły.

 10. Tak to prawda – Miasto prowadzi rozmowy z Inwestorem na budowę nie tylko jednego tzw. obiektu wielorodzinnego „bloku” mieszkalnego ze wskazaniem; Pogorzelec – Oś. Piastów. Jednak Inwestora interesuje budowa całej FABRYKI mieszkań w lokalizacji K.K.S.E. w Sławęcicach. Jest jeden problem, aby mógł powstać taki Zakład Elementów Prefabrykowanych – musi być zgoda na własną elektrociepłownię. Cena 1m/kw może być atrakcyjna, jeżeli wszystkie koszty w tym energetyczne będą pod kontrolą producenta. Koszt Inwestycji to około 200 mln złotych i nie mniej jak 100 miejsc pracy.
  Rozmowy i weryfikacja Inwestora są w toku.

 11. Ręce precz od osiedla Piastów! Budowa kolejnych domów wiąże się z potężną wycinką drzew! Mało nam benzenu i innych zanieczyszczeń na osiedlu??? Te drzewa stanowią dla nas strefę buforową! Będziemy protestować!!!

 12. Dlaczego piszecie bzdury senatorem nie jest się dożywotnio tyko w chwili zasiadania w senacie o ile mi wiadomo to Pan P. już nie jest senatorem i nie tyko

Skomentuj