Senator Peczkis nie wystartuje w wyborach samorządowych. PiS ma innego kandydata na prezydenta miasta

1

Jeszcze cztery miesiące temu senator Grzegorz Peczkis deklarował, że zamierza rzucić rękawicę obecnej prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabinie Nowosielskiej i ubiegać się o najważniejsze stanowisko w mieście. Dziś plany te są już nieaktualne. Prawo i Sprawiedliwość ma nowego kandydata na fotel prezydenta miasta, ale jak na razie wstrzymuje się z ogłoszeniem jego nazwiska.

Temat wyborów samorządowych został poruszony podczas dzisiejszej konferencji prasowej w biurze senatora.

– Już od jakiegoś czasu w ramach przygotowań do wyborów samorządowych w naszym powiecie opracowujemy podstawy programowe. Chcemy to robić w sposób skoordynowany w całym kraju. We właściwym momencie przedstawimy zarówno program dobrych zmian dla naszego terenu, jak i osoby, które będą go realizowały – zapowiedział Grzegorz Peczkis, który będzie nadzorował przygotowania do przyszłorocznych wyborów samorządowych w naszym powiecie z ramienia partii.

Kędzierzyński senator zapowiada, że Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało przejąć władzę w samorządzie miejskim. – Wybraliśmy kandydata na stanowisko prezydenta miasta, jest on przygotowywany do startu w wyborach. W tym momencie nie chcemy jeszcze ujawniać jego danych, zrobimy to, gdy przyjdzie odpowiedni moment – deklaruje.

Jak dodał senator Peczkis, będzie to kandydat Prawa i Sprawiedliwości, a nie szerszego obozu zjednoczonej prawicy. Jeszcze cztery miesiące temu Grzegorz Peczkis deklarował, że to właśnie on chciałby ubiegać się o fotel prezydenta Kędzierzyna-Koźla, ale jego start w wyborach jest uzależniony od decyzji władz partii. Dziś podtrzymuje swoją chęć startu, dając jednocześnie do zrozumienia, że w nadchodzących wyborach samorządowych takiego scenariusza nie należy się spodziewać.

– Nie będzie takiej możliwości technicznie. Marszałek Senatu zastrzegł, że będzie udzielał indywidualnych zwolnień senatorów do startu w wyborach prezydenckich pod warunkiem, że będą to miasta znaczące, o populacji przekraczającej 200 tysięcy mieszkańców, i takie, w których szanse na zdobycie władzy i zmianę istniejącej sytuacji będą znaczne. W Kędzierzynie-Koźlu nie spełniamy tego pierwszego warunku – powiedział Grzegorz Peczkis.

Powiatowe władze Prawa i Sprawiedliwości intensywnie pracują nad ułożeniem programu i list kandydatów do przyszłorocznych wyborów samorządowyc. Jak zdradził senator Grzegorz Peczkis, niewykluczone, że na listach ugrupowania mogą pojawić się osoby związane w przeszłości z Platformą Obywatelską, ale każda z osób zamierzających wstąpić w szeregi partii jest skrupulatnie weryfikowana.

1 KOMENTARZ

Skomentuj