Senator i radni przed szpitalem krytycznie o przekształceniu. Dlaczego dopiero teraz? „Działaliśmy od początku”

25

Dwa miesiące temu wojewoda opolski wydał decyzję, która zszokowała mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i ościennych miejscowości – jedyny szpital w mieście ma zostać przekształcony w placówkę zakaźną wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. W ciągu kilku dni polecenie zostało wcielone w życie. „To powinien być szpital w Opolu” – mówi dziś senator Beniamin Godyla wraz z samorządowcami. Dlaczego nikt otwarcie nie protestował, gdy zapadały decyzje? „Działaliśmy” – słyszymy.

W poniedziałek senator Platformy Obywatelskiej Beniamin Godyla zwołał przed szpitalem przy ulicy Judyma konferencję prasową. Towarzyszyli mu Robert Węgrzyn, radny sejmiku województwa, Ireneusz Wiśniewski, przewodniczący rady miasta, i Adam Oczoś, szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej i komitetu Sabiny Nowosielskiej w radzie miasta.

Więcej: Mieszkańcy muszą odzyskać dostęp do szpitala. Konferencja senatora i samorządowców

„Decyzja wojewody była błędem, szpital w Kędzierzynie-Koźlu jak najszybciej musi zostać przywrócony, bo zagrożone jest bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców” – wybrzmiało.

Wielu mieszkańców zadaje jednak pytanie, dlaczego dopiero teraz senator i samorządowcy pojawili się przed szpitalem, gdy nie można już niczego cofnąć? To pytanie również padło podczas wczorajszej konferencji. Senator i radni przekonywali, że działania podejmowali od samego początku w ramach swoich kompetencji. Jakie? Materiał wideo:

Zobacz też relację z pierwszej części konferencji:

 

25 KOMENTARZE

 1. Pan piekarz i jego kumple modlą się ,by było jak najgorzej.A tu pech.Nastepna kadencja juz nie dla was cwaniaki.Razem z SABCIĄ NA WYJAZD, ZABIERZCIE TE ŚMIESZNE RADNE .A piekarz i tak nie dorowna wypiekom Zalewskiej.

  • Analizując twój post, to widać typowe polactwo przez ciebie przemawia: modlą się, by było jak najgorzej. Czyli tak ty byś robił, jakbyś chciał żeby zaszkodzić np. sąsiadowi, że ma coś lepszego. Piszesz najpierw pan piekarz, a potem piekarz. Żeby zrobić wrażenie, że to piekarz mówi a nie senator. Ale piekarze też są potrzebni jak i senatorowie. Każdy pełni jakąś rolę. Przy okazji sprawy dotyczącej szpitala wylewasz jakieś żale do prezydenta miasta. Może pójdź do urzędu na dyżur i powiedz prosto w oczy. Każdy może pójść i zgłosić problem. I na koniec znów z jakąś ideologią wyjechałeś. Rozumiem, że jesteś klientem jednej i drugiej cukierni. Mitek, a teraz do kąta i błagaj o wybaczenie te wszystkie osoby, które tu obraziłeś.

 2. Gdyby Naszym Senatorem lub Posłem był p.Poseł Sanocki z Nysy to nikt z PiS-orów nie odważył by się na przekształcenie jedynego szpitala w mieście chemii na szpital „jednoimienny”ale „wasi”wybrancy do parlamentu nie mają t.z.JAJ!Piszę „wasi”gdyż ja głosowałem na mieszkańca NASZEGO(!!!)miasta R.Węgrzyna!

 3. Na zdjęciach widać Pana Godyle oraz Węgrzyna i przedstawiciela miasta. Trochę to takie jednostronne. A zarazem smutne, moim zdaniem dobrze, ze mamy szpital zakaźny pod ręką. Chciałem podziękować Pani Violecie Porowskiej oraz Panu Wojewodzie Adrianowi Czubak. Dziękuje

  • Ciekawe, dziękujesz pani poseł Violettcie Porowskiej i wojewodzie Adrianowi Czubakowi za co, za to. że mamy szpital jednoimienny w Kędzierzynie-Koźlu, a nie w Opolu?

  • To teraz Bolku, po tych podziękowniach, czas na lizanie. Zapewne wiesz czego. To do dzieła. Nie zapomnij zdjąć maseczki z ryjka.

 4. Popatrzmy się na stronę biznesową i wtedy dowiemy się, czy tylko wojewoda ma brudne ręce. Szpital przeszedł pod jurysdykcję MSWiA, czyli pracownicy zostali rozkazami skierowani do pracy z pacjentami z koronawirusem. To jest zgodnie z ustawami +50% do płacy zasadniczej personelu. Szpital został doposażony w nowy sprzęt medyczny zgodnie z obowiązującym standardami (MSWiA), wyższymi niż NFZ – sprzęt po pandemii zostaje na miejscu – na zakup sprzętu medycznego w takim wymiarze nie stać nikogo, a powiatu i szpitala tym bardziej. Wyposażenie w drobne artykuły i sprzęt medyczny pozostanie po pandemii na około 5 lat tak lekko licząc. Szpital ma pokryte wszystkie możliwe wydatki, czyli nie generuje w jakikolwiek sposób strat z tytułu wykonywania niedoszacowanych zabiegów lub za tzw. nadwykonanie. A co ciekawe, w województwie Śląskim trwa brutalna walka pomiędzy szpitalami, aby dostać się do sieci szpitali jednoimiennych.
  Po co ta propaganda ze strony senatora i PO? Ciemny naród to kupi???? Hahahahahah

 5. Najbardziej żałosny jest p.Wiśniewski. Facet jest wszędzie i zupełnie nic nie wnosi do społeczeństwa – lokalny celebryta. Pojawia się przy każdej możliwej okazji, lecz kompetencji i merytoryki brak.
  Mieszkaniec KK zawiedziony:(

  • Ma Pan prawo do swojej oceny sytuacji. Zapraszam jednak na mój dyżur gdzie będziemy mogli porozmawiać, może znajdziemy powód Pana krytyki… Pozdrawiam serdecznie.

  • @Grzegorz K.dlaczego nie myślisz tak po ludzku, zdroworozsądkowo, tylko zajadle,ordynarnie po chamsku atakujesz. Mieszkańcy są wściekli i rozgoryczeni z powodu braku dostępu do jedynego SZPITALA w naszym powiecie. Myślą mylnie, że to „zasługa” prezydenta i radnych miejskich. Dlaczego uczciwie jak na porządnego faceta nie napisałeś, że do podstawowych OBOWIĄZKÓW powiatu czyli starosty, wicestarosty i 21 radnych powiatowych należał sprzeciw, aby szpital dalej działał na rzecz chorych obywateli, aby nie został przemianowany na jednoimienny. NIKT z tego grona nie powiedział NIE , mimo,że doskonale wiedzą,że w mieście ciężkiej chemii mieszka ponad 25%SENIORÓW, którzy wiele lat przepracowali na szkodliwych wydziałach jak ADA, mocznik, saletrzak amoniak i innych.Są to ludzie schorowani, dla których jedynym ratunkiem był szpital, TEN SZPITAL.Obecnie siedzą w domach, modlą się i czekają na lepsze jutro lub….śmierć!
   Obecnie ten głos SENIORÓW jest „wołaniem na puszczy” , bo Ci ludzie zostali pozbawieni specjalistycznej opieki szpitalnej.Starosta, wicestarosta i 21 radnych zapomniało na śmierć o potrzebach w dostępie do SZPITALA najstarszych mieszkańców, którzy za przysłowiowa miskę „zupy”pracowali przymusowo w czasach odbudowy PRL-u w gułagach, sawchozach, kołchozach .Mieli mieć godną starość, a co mają .Może władze powiatu i radni powiatowi posypią głowy piaskiem i zaczną coś robić w temacie specjalistycznej opieki zdrowotnej, której w naszym powiecie BRAK!
   @Grzegorz K. mamy szczęście w nieszczęściu, że okres świąteczny i poświąteczny mieliśmy ograniczone do minimum spotkanie rodzinne, dzięki czemu nie było przy stole wielkanocnym gorących dyskusji politycznych( zwyczajowo w jednej rodzinie mamy przedstawicieli wszystkich opcji politycznych) nie było w związku z tym śmierci wielu naszych mieszkańców na chociażby wylewy, zawały , udary itd.
   Zakazy są powoli znoszone i widzę czarny scenariusz śmierci wielu mieszkańców naszego powiatu, którzy nie mają na miejscu zabezpieczonej pomocy specjalistycznej, której zapewniał szpital w Koźlu.
   @Grzegorz K. jak na katolika przystało życzę zdrowia.

   • Wypowiadaj się w własnym imieniu, a nie „…Mieszkańcy są wściekli i rozgoryczeni z powodu braku dostępu do jedynego SZPITALA w naszym powiecie.” :))

    • Widać, że nie przebywasz w środowisku SENIORÓW i ich rodzin.Mącić potrafi ten, któremu nie leży na sercu dobro naszych rodziców, dziadków czy starszych Ludzi.Z tego wynika,że jesteś młodym, zdrowym jak przysłowiowy tur czeławiekiem, czego powinieneś w obecnych czasach życzyć wszystkim SENIOROM z naszego powiatu.@niech żyje Kędzierzyn-Koźle kto odpowie za każdą śmierć naszego mieszkańca gdy karetka na czas nie zawiezie Go do oddalonego w innym mieście szpitala.
     Czy ty i twoi kumple wezmą tak raz po męsku odpowiedzialność, że w naszym powiecie zabrakło szpitala dla ok.100 tyś mieszkańców?
     Starsi ludzie po prostu się boją gdy odebrano im poczucie bezpieczeństwa jakim był szpital w Koźlu.Starosta, wicestarosta i 21 radnych zapomnieli zapytać mieszkańców o zdanie, czy w naszym powiecie ma powstać szpital jednoimienny. Jak został przemianowany w jednoimienny, to ta władza powiatowa powinna zabezpieczyć tu na miejscu opiekę szpitalną całodobową na oddziałach:INTERNIE,neurologii,kardiologii,chirurgii,pediatrii ,okulistyce itd.DLACZEGO tego nie zrobiono w marcu?

     • (1). Wypowiadaj się w własnym imieniu, a nie „…Mieszkańcy są wściekli i rozgoryczeni z powodu braku dostępu do jedynego SZPITALA w naszym powiecie.” Teraz piszesz, że SENIORZY będący 25% mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla, czyli daleko do 100% ludności „miasta możliwości.” (2). Nie jestem „młodym, zdrowym jak przysłowiowy tur czeławiekiem.” (3). Ilu seniorów będący mieszkańcami poniosło „śmierć” bo „karetka na czas nie zawiezie Go do oddalonego w innym mieście szpitala.” ??? (4). „Czy ty i twoi kumple wezmą tak raz po męsku odpowiedzialność,…” to znaczy kim jestem i kim są moi kumple ? Chyba ponosi ciebie za bardzo staruszku. (5). „Starsi ludzie po prostu się boją gdy odebrano im poczucie bezpieczeństwa jakim był szpital w Koźlu.” Ludzie starsi charakteryzują się tym, że cokolwiek wybija z ICH przyzwyczajeń to „cały ICH świat przewraca się do góry nogami.” (6). „Starosta, wicestarosta i 21 radnych zapomnieli zapytać mieszkańców o zdanie, czy w naszym powiecie ma powstać szpital jednoimienny.” Czyli zapominasz że jest pandemia i zapoznaj się z ustawami w tym względzie obowiązujące w POLSCE (7). „… ta władza powiatowa powinna zabezpieczyć tu na miejscu opiekę szpitalną całodobową na oddziałach:INTERNIE,neurologii,kardiologii,chirurgii,pediatrii ,okulistyce itd. nie było obowiązku na miejscu i odsyłam do punktu 5, 6 (8). „…DLACZEGO tego nie zrobiono w marcu? odsyłam do punktu 5,6. (9). „którzy za przysłowiowa miskę „zupy”pracowali przymusowo w czasach odbudowy PRL-u w gułagach, sawchozach, kołchozach.” Proponuję zapoznać się z historią Polski i faktyczną sytuacją ludnościową od 1945r. na terenie powiatu Kędzierzyn-Koźle tzn. ludność miejscową (Ślązaków), ludność napływową, ich skład narodowy i koleje dziejowe w rzeczywistości licząc od 1933r.

 6. Pan Czubak – PiS;
  Pani Nowosielska – PO;
  Pani Tudaj – PO;

  Wg mnie Pan Wojewoda postanowił pokazać obu paniom, kto tu rządzi… Zapomniał tylko o swoich wyborcach i wszystkich tych, którym jest wszystko jedno kto tu rządzi. Dziękujemy Panie Wojewodo za taką „troskę” o nas. Zwłaszcza, iż okazało się, że w tym mieście było chyba najmniej zachorowań w regionie. No i chyba jest najwięcej ludzi w „wieku senioralnym”, dla których szybki dostęp do pomocy szpitalnej często znaczy: być, albo nie być! I to nie z powodu „pandemii”!!
  A protesty publiczne wtedy, po ogłoszeniu „stanu pandemii” mogły skończyć się dla protestujących tylko w jeden sposób. Każdy wie jaki…

 7. Anko,szpital doposażony.Nikt nie zabierze sprzętu.Co do tego ma zawiedzenie się wyborców.Gdyby rządzila platforma, już yśmy dawno zatopili się.Przeciez przyklad Sabiny N jest ewidentny.W godzinie próy opuścila miasto.

 8. Ważnym tematem dla nas mieszkańców chyba jest możliwość leczenia. A więc szpital, ambulatoria, lekarze specjaliści i pierwszego kontaktu. U góry czyli w polityce nienawiść wzajemna PIS-u do PO i odwrotnie niszczy Nasz kraj. Teraz wy ludzie daliście się temu ponieść. Wyzywacie się tylko dlatego bo ktoś lubi PIS ,a inny PO.
  Czy przez to społeczeństwu jest lepiej ? Czy przez te kłótnie i wzajemne dowalanie poprawimy nasz byt ?
  Lepiej wspólnie zastanowić się, jak rozwiązać powyższy problem (służba zdrowia). Jak tego dokonamy , to przyjdzie czas na rozliczenia.

 9. Mitku! Może szpital i doposażony! Tyle, że niedostępny dla normalnych (nie covid-owych) pacjentów. Nie wiem jak inni, ale ja – po uruchomieniu szpitala w trybie „normalnym” – mając w kieszeni skierowanie (przed pandemiczne) do szpitala, z innego powodu, nie odważę się skorzystać z jego usług jeszcze długo. Mam wybór w woj. śląskim, ale obecna tam sytuacja też mi to utrudnia, obawą o bezpieczeństwo. Jest w tym mieście wielu takich pacjentów wymagających interwencji szpitalnej, nie ratującej życia…

  Nie mam szacunku dla polityków, bo są to – najczęściej – ludzie, których nie stać na przyzwoitą karierę zawodową, z kompleksem niższości, którym marzy się władza (dla mnie: rządzenie bez odpowiedzialności). Nie uczestniczę w wyborach samorządowych, bo nie ma w nich rozsądnych propozycji…

  Co myśleć o człowieku, który decyzją administracyjną, pozbawia min. 95 tysięcy ludzi podstawowej opieki szpitalnej, przeznaczając jedyny w powiecie szpital, w przemysłowym regionie, na „jednoimienny” i trwa to już… 54 dni?!

 10. Pan Godyla, niech lepiej przypilnuje swojego interesu, bo szału nie ma, a politykę odpuści. To, że kozielska cukiernia mieści się na przeciwko cukierni Zalewski, pewnie jest dla niego ważne. Nasz Pan senator chce się uczyć fachu od najlepszych, czyli Zalewskich.

Skomentuj