Senator Godyla interweniuje w sprawie dworca w Bierawie. Będzie remont kładki, w planach przebudowa peronów

5
dav

Senator Godyla na XXIV posiedzeniu Senatu w dniu 28.05.2021 r. złożył oświadczenie senackie do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, w sprawie udzielenia wsparcia dla modernizacji stacji kolejowej w Bierawie.

 

 

 

Senator wskazał, że stacja kolejowa z której korzystają pracownicy największej firmy w regionie – Grupy Azoty Kędzierzyn oraz mieszkańcy miejscowości Bierawa, jest w fatalnym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Senator zawnioskował o pilny remont peronów oraz kładki, na której znajdują się spróchniałe i przegnite drewniane schody.

W odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury z dnia 15 lipca czytamy, że uszkodzona dylina na kładce znajdująca się na stopniach schodów zostanie wymieniona w trzecim kwartale 2021 roku.

Co do remontu peronów, to zostanie opracowane studium wykonalności określające zakres prac na stacji Bierawa. Realizacja robót miałaby się odbyć między 2024 a 2028 rokiem, pod warunkiem dostępności źródeł finansowania tej inwestycji.

5 KOMENTARZE

  1. Dyliny wam wymienimy. na to nas stać. A remont peronów może zrobimy jak Unia da kasy. Ale może nie dać
    jak się z nią mocno pokłócimy, co właśnie uparcie czynimy.
    Są pilniejsze potrzeby do załatwienia, które zgłaszał łojciec z Torunia.

  2. Panie Senatorze a czy mógłby Pan zainterweniować w sprawie połączenia Bierawy ze Starym Koźlem ścieżką rowerową , chodzi dokładnie o 1 km ścieżki rowerowej która kończy się zaraz za stadionem w Starym Koźlu a fajnie gdyby ją pociągnąć przynajmniej do skrzyżowania z kapliczką w Bierawie ( pierwszy zjazd do Bierawy od strony Starego Koźla ). Można powiedzieć ,że ścieżka jest za wiaduktem wzdłuż zakładu ,ale przed wiaduktem i kawałek za wiaduktem kolejowym nie ma i z dziećmi nie przejedzie się tamtędy na rowerach bez obawy o wypadek. Gdyby taka ścieżka była która łączy Bierawę ze Starym Koźlem , to już można bezpiecznie robić wypady rowerowe do centrum KK całą rodziną . Pozdrawiam .

Skomentuj