Senator Beniamin Godyla został Przewodniczącym Senackiej Grupy Polsko-Niemieckiej

16

W zeszłym tygodniu senator Beniamin Godyla został przewodniczącym polsko-niemieckiej grupy senackiej.

Polityk, który także w naszym okręgu wyborczym podejmuje szereg inicjatyw, już w nowej roli przebywa właśnie wraz z marszałkiem senatu prof. Tomaszem Grodzkim w Republice Federalnej Niemiec. Podczas dwudniowej wizyty delegacja wzięła udział w 1008. posiedzeniu plenarnym Bundesratu oraz odwiedziła siedzibę Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Poczdamie.

– Jest to dla mnie duże wyróżnienie. Polska stoi obecnie w obliczu wielu wyzwań, a właściwe stosunki z najbliższymi sąsiadami jak i całą Unią Europejską są kluczowe m.in. dla naszego bezpieczeństwa – mówi Beniamin Godyla.

Fot. Kancelaria Senatu

16 KOMENTARZE

 1. Gdzie ten pan marszalek Senatu sie tam wpycha , nawet nie zna jezyka niemieckiego, a moze zna tylko w sluchawkach leci muza HIP HOP!?

  • A tym już od lat zajmuje się Jarosław a jakże Sellin ( dziwne nazwisko, jakoś mało polskie ).

   Problem jest, do tej pory nikt jeszcze nic za Odrę nie wysłał, oficjalnie ani dyplomatycznie. Jak wszystko w PiS jest propagandą, obietnice, chciejstwo, podpisywanie inicjatyw, będzie jak ze ściągnięciem wraku i raportem Świroniego.

  • Reparacje, już dozgonny, w usta całowany, przyjaciel Józek skonsumował, a myśmy się na to zgodzili. Temat reparacji rozwijają obecni rządzący dla zmyłki.

   • J. W. Goethe powiedział kiedyś: „wie viele Sprachen du sprichst, sooft mal bist du Mensch”. Nie przypuszczał zapewne, że dla niektórych ludzi znajomość języka innego niż ojczysty może być czymś podejrzanym i złym i tacy ludzie do śmierci pozostaną tylko małym i zakompleksionym sobą.

 2. I co z tego, pan senator i tak będzie lepiej dbał o swoje cukiernie i piekarnie. Dotychczas dla Kedzierzyna_Koźla w swojej senatorskiej działalnosci niczym specjalnie się nie wyróżnił. po za uruchomieniem kilku punktów sprzedaży ciastek i tortów.

 3. Ale w Senacie nie ma Grup, są Zespoły Senackie i Parlamentarne, ale o takiej nazwie w wykazie Senatu zespołu nie ma. To chyba jakaś mistyfikacja, albo żart na 1 kwietnia, ale jakiś spóźniony :)

Skomentuj