Sebastian Świderski oficjalnie wybrany nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej!

19

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo – Wyborcze Delegatów PZPS wybrało Sebastiana Świderskiego na Prezesa Zarządu PZPS kadencji 2021-2025.

Nowy Prezes uzyskał 88 głosów, 2 Delegatów się wstrzymało.

Sebastian Świderski jest byłym, znakomitym siatkarzem. W narodowych barwach w latach 1996 -2011 rozegrał 322 spotkania. W reprezentacji Polski juniorów zdobywał mistrzostwa Europy i świata. W seniorskiej kadrze wywalczył wicemistrzostwo świata. Dwukrotnie miał honor reprezentować Polskę w igrzyskach olimpijskich. Gra dla reprezentacji Polski zawsze była priorytetem dla Sebastiana Świderskiego

Występował w klubach polskich i zagranicznych: Stilon Gorzów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Perugia Volley, Lube Banca Macerata i ponownie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W każdym z nich osiągał wiele sukcesów. W dorobku Sebastiana Świderskiego są: 3 mistrzostwa Polski, 5 Pucharów Polski, 3 wicemistrzostwa Polski, medal brązowy mistrzostw kraju, wicemistrzostwo Włoch, 2 Puchary Włoch, Superpuchar Włoch, brązowy medal dwukrotnie 4.lokaty w Ligi Mistrzów, srebro Pucharu CEV. W każdej z drużyn nasz kandydat był zawodnikiem kluczowym, w pełni profesjonalnym i oddanym zespołom, w których grał.

Sebastian Świderski ma za sobą także doświadczenie trenerskie w klubach Fart Kielce i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jako asystent Daniela Castellaniego zdobył Puchar Polski, brązowy i srebrny medal mistrzostw kraju i 4.miejsce w Lidze Mistrzów. Pracując samodzielnie wywalczył Puchar Polski.

Po zakończeniu kariery trenerskiej pozostał w kędzierzyńskim klubie obejmując stanowisko dyrektora sportowego. W roku 2015 został Prezesem klubu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W roli szefa klubu sprawdza się znakomicie. Za jego kadencji kędzierzyński zespół 3 mistrzostwa Polski, 2 wicemistrzostwa, 3 Puchary Polski, 2 Superpuchary Polski, a pięknym podsumowanie tego pasma sukcesów jest Klubowe Mistrzostwo Europy wywalczone przez klub kierowany przez Sebastiana Świderskiego 1 maja 2021 roku.

Jako Prezes klubu sprawił, że ZAKSA uzyskała stabilność finansową i organizacyjną. Z grupą współpracowników wprowadził wiele rozwiązań innowacyjnych pozwalających na szeroką promocję i popularyzację siatkówki dalece wykraczającą poza obszar geograficznej działalności klubu. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest marką międzynarodową.

Sebastian Świderski jest także członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Sebastian Świderski jest magistrem zarządzania, a studia ukończył na Uniwersytecie Szczecińskim. Obecnie studiuje podyplomowo MBA (Master of Business Administration).

Źródło: Polski Związek Piłki Siatkowej

19 KOMENTARZE

  1. Wyrósł z naszego środowiska, tu odniósł jako zawodnik i prezes klubu największe sukcesy. Dla Kędzierzyna-Koźla to dumny moment. Ale też opuści fotel prezesa ZAKSY. Kto zostanie jego następcą?

  2. Fszyscy wiedzo, że tylko JA jestem właściwy kandydat. Razem z kolegami spółek skarbu państwa możemy sypnąć mamoną, tak, że za rok wrócimy na piedestał. Tylko RYCHU !!! Zrezygnowałem bo Sebastian obiecał mi stołek w ZAKSIE i służbowe Reno kabriolet oraz możliwość wypisywania kilometrów.

  3. Uciekł z tonącego statku,wiedział co się święci.Sprzedaż najlepszych zawodnikow była z jakiegoś powodu.To ma swoje dobre strony również(skończy się dla niektórych uprzywilejowanych firm praca przy obsłudze meczów w KK) .Oby teraz nie poszedł w polityke jak kolega PP i nie kombinował za bardzo na stanowisku.

Skomentuj