Ścieżka rowerowa ma połączyć Blachownię z Kędzierzynem. Będą konsultacje dla mieszkańców

10

Urząd miasta przymierza się do budowy ścieżki pieszo-rowerowej łączącej os. Piastów z Blachownią. Przed przystąpieniem do inwestycji magistrat chce skonsultować zakres planowanych robót. Swoimi uwagami i opiniami będą mogli podzielić się mieszkańcy.

Podczas spotkania urzędnicy zaprezentują opracowaną koncepcję programowo-przestrzenną. Będzie również okazja do przedyskutowania zaproponowanych rozwiązań projektowych. Pełna koncepcja jest już dostępna pod linkiem: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1265/21057/dokumentacja-projektowo-kosztorysowa-budowy-ciagu-pieszo-rowerowego-laczacego-osiedle-piastow-i-osiedle-blachownia.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 29 lipca 2021 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w Domu Kultury „Lech” przy ul. Wyzwolenia 7B.

10 KOMENTARZE

 1. Nie magistrat nie rozśmiesza. Konsultacji z mieszkańcami bądź co bądź śmiesznego miasta nie było w sprawie zamykania mostu nad rz. Kłodnicą i utrudnień z tego wynikających. Do tego zwężenie na obwodnicy… Kędzierzyn-Koźle to teraz wąskie gardło ruchu drogowego, a oni konsultacje w sprawie ścieżki którą i tak zrobią po swojemu.

 2. Może KK24 nauczy się w w końcu poprawnie używać nazw dzielnic Kędzierzyna-Koźla, a przypomnę nie ma już formalnie Kędzierzyna i Koźla jest Kędzierzyn-Koźle w skład, którego wchodzą dzielnicę, wiem czepiam się, ale przez to dalej w świadomości mieszkańców mamy NDM, Powstańców Śląskich, Moskwa, Lompy itp.

 3. Jasne,jeszcze tego brakowało a ci na rowerach i tak będą jeżdzić obok, czemu policja si e tym nie zajmie? Trasa do Cisowej albo Azoty.

 4. Specjalność Urzędu Miasta:KONSULTACJE ! Trzeba zakasać rękawy i wybudować tą obiecywaną ścieżkę rowerowá BEZ konsultacji,wszyscy będą zadowoleni,kierowcy i rowerzyści.Ale U.M ta konsultacja jest „na rękę’p.Maruszczakowi aby odwlec budowę tej obiecywanej od kilku lat ścieżki rowerowej przez kanał Gliwicki.

 5. Tak, tak niedawno skończył się remont mostu gdzie nie poszerzono go nawet o 1 cm. i ul. Wyzwolenia a wam przypomniało się o ścieżce i chodniku, brawo co błyskotliwość i dar zdobywania wyborców. Jeszcze raz brawo dla tych baranów urzędasów.

 6. Przecież taka ścieżka już jest !.
  Chyba, że chodzi o ten kawałek od skrzyżowania przy Orlenie, do skrzyżowania do Lenartowic. Bo potem przecież jest ścieżka rowerowa do samego osiedla Blachownia wzdłuż Kanału Gliwickiego.
  ???

 7. Połączenie powinno być od Koźla do Sławięcic. Ale nie, konsultujemy się teraz z mieszkańcami na temat kilkuset metrów ścieżki aż temat umrze. Dobrze że na Kozielskiej ścieżki są po obu stronach, taki tam ruch. Żal …..

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj