Schronisko dla bezdomnych zwierząt ma swojego kierownika. To człowiek z zewnątrz

1

Piątka kandydatów ubiegała się o stanowisko kierownika schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. Wybór padł na Grażynę Hamalę z Głogówka, która pracę rozpocznie najprawdopodobniej w połowie miesiąca.

O potrzebie powołania kierownika schroniska dla bezdomnych zwierząt mówiło się od dłuższego czasu. Placówka od lat przerzucana była między różnymi jednostkami gminnymi, funkcjonowała pod skrzydłami Miejskiego Składowiska Odpadów, a następnie w ramach Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych.

Kilka miesięcy temu urząd miasta postanowił wysondować możliwość przekazania prowadzenia schroniska któremuś z zewnętrznych stowarzyszeń, ale pomysł spalił na panewce. W związku z tym postanowiono poniekąd usankcjonować działalność placówki poprzez powołanie jej kierownika. Nabór na stanowisko ogłoszono w styczniu. Zgłosiło się do niego pięć osób, z czego trzy spełniły wymagania formalne. Ostatecznie wybór padł na Grażynę Hamalę z Głogówka, która swoją pracę może rozpocząć już w połowie miesiąca.

– Chcę na dniach spotkać się z panią Grażyną, aby omówić warunki pracy i przekazać jej nasze oczekiwania względem działalności schroniska – mówi dyrektor MZBK Stanisław Węgrzyn, po czym dodaje: – Do obowiązków kierownika będzie należało bieżące utrzymanie placówki w należytym stanie. Sprawą, która powinna zostać rozwiązana w najbliższej przyszłości jest też rozbudowa schroniska o kociarnię.

Jak poinformował nas dyrektor MZBK, umowa z nowym kierownikiem schroniska zostanie zawarta na trzymiesięczny okres próbny. Po tym czasie zostanie podjęta decyzja odnośnie ewentualnego zatrudnienia na stałe.

1 KOMENTARZ

  1. Awans z wolontariusza na kierownika? ktoś sobie jaja z życia robi… Czy ktoś sprawdził dlaczego kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt jej własnych zwierząt trafiło do schroniska? I taki ktoś ma zostać kierownikiem schroniska?

Skomentuj