Schola Gregoriana Sancti Casimiri otworzyła VI Festiwal Mikołaja z Koźla

1

W piątkowy wieczór w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu wystąpiła białostocka Schola Gregoriana Sancti Casimiri z programem „Cantus Mariales”.

Koncerty odbywają się w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie Koźlu. Tematem przewodnim wydarzenia jest werset allelujatyczny ku czci Najświętszej Marii Panny „Maria Rubens rosa”.

Oficjalnego otwarcia Festiwalu Mikołaja z Koźla dokonał jego dyrektor artystyczny Wojciech Wójcicki wraz z zastępcą prezydenta miasta Wojciechem Jagiełło, przewodniczącym rady miasta Ireneuszem Wiśniewskim oraz gospodarzem parafii księdzem proboszczem Markiem Biernatem.

W sobotę wystąpi zespół wrocławskich kameralistów Stoltzer Ensemble w programie „Skarby muzyki sakralnej XV wieku”, a w niedzielnych koncertach barokowych usłyszymy cenionego przez kozielską publiczność wirtuoza organów – Jana Bokszczanina, w programie „Z muzyką organową przez wieki”, który następnie w koncercie finałowym zasili legendarny zespół Camerata Vistula z towarzyszeniem solistki Marty Czarkowskiej (sopran).

 

1 KOMENTARZ

  1. Skończcie z tą wyspą przebojów. „łup,łup,łup” tylko jeden pisk i łomot i ten prowadzący który drze japę. A wszystko jak z BMW czy Audi którym kieruje cwaniaczek albo kark. Łokieć za oknem jedna ręka na kierowajce i pochył… Dudniło to g***o do 2 w nocy. Młodzi gniewni wracający z tej… już naćpani i napierniczeni jak messershmity też nie lepiej się zachowywali. Brawo organizatorom zrobiliście wylęgarnie młodej zbrodni czyli narkomanów i pijusów w rytmie łup,łup,łup. Tylko nie pomyśleliście że ludzie normalni mogą chcieć spać w ciszy i spokoju a nie tym łomocie. Weście se ten syf do Kędzierzyna przed starostwo skoro i tak tam większość jest organizowane.

Skomentuj