Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński wystąpiła w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej

9

W piątkowy wieczór w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Koźlu wystąpiła Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński. W 600. rocznicę nadania Mikołajowi święceń kapłańskich oraz powstania Kodeksu Mikołaja z Koźla zorganizowano kolejny festiwal jego imienia.

Grupa powstała w listopadzie 2013 roku. Tworzą ją pasjonaci śpiewu gregoriańskiego, którzy poprzez swoją działalność pragną propagować ten rodzaj muzyki. Repertuar scholi stanowią klasyczne formy gregoriańskie, jak i twórczość postklasyczna.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał jej dyrektor artystyczny Wojciech Wójcicki wraz z prezydent miasta Sabiną Nowosielską. Wydarzenie patronatem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach festiwalu w ten weekend w Kędzierzynie-Koźlu odbywa się szereg ciekawych wydarzeń.

9 KOMENTARZE

  1. No tak polityka i Kościół od zawsze razem doja Polaków… no brawo wy, smieszni wyborcy i katole. Pewnie nawet nie wiecie czym jest konkordat…

  2. Czy ubiór Pani Nowosielskiej wskazuje na szacunek do Najświętszego Sakramentu? Śmiem wątpić. A cała reszta elyty lokalnej? Jestem ciekaw, komu z nich ugięły się kolana wkraczając przed Tabernakulum. Śmiem twierdzić, że żadnemu.

  3. nudne to jak flaki z olejem ale politycy z benzenowego miasta są zadowoleni. zresztą gdyby chcieli odgrywać średniowieczne Kosel to musieliby nauczyć się czeskiego albo niemieckiego

Skomentuj