Scania zastąpi wysłużonego 36-letniego Steyra. Nowy wóz trafił do kozielskich strażaków. ZDJĘCIA

4

Strażacy z Koźla wzbogacili się o nowy wóz. Od 13 maja do pożarów na terenie powiatu, może jeździć nowoczesna Scania. Nowy pojazd zastąpił wysłużonego 36-letniego Steyra. 

Nowy wóz jest technicznie zbliżony do wyeksploatowanego 36-letniego Steyra. Scania dysponuje zbiornikiem o pojemności 10 tys. litrów wody oraz 1 tys. litrów środka pianotwórczego. Pojazd jest przeznaczony do zwalczania pożarów. Wyposażony jest w armaturę wodno-pianową, przez co może samodzielnie prowadzić działania.

– Nowy samochód, który pozyskaliśmy, został zakupiony z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w kwocie 1,1 mln złotych oraz 100 tys. złotych z gminy Kędzierzyn-Koźle oraz Starostwa Powiatowego. Nowy samochód zastąpi wysłużonego Steyra, jest to wymiana pierwszego z trzech takich wozów – mówi mł. kpt. inż. Piotr Krok z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu

4 KOMENTARZE

    • Wóz mógłby być do ratownictwa technicznego, chemicznego itp. straż pożarna zajmuje się różnymi rzeczami… typiaro niezazbytnio ogarnięta, kufa.

  1. Mam tylko cicha nadzieję że nie będzie wyjeżdżał na miasto w zastępstwie wiecznie brakujących karetek pogotowia.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj