Sanepid ostrzega wiernych z czterech kędzierzyńskich kościołów. Ryzyko zarażenia koronawirusem

8

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kędzierzynie-Koźlu wydał komunikat skierowany do wiernych uczestniczących w nabożeństwach w czterech kościołach na terenie Kędzierzyna-Koźla w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem.

Komunikat skierowany jest do osób uczestniczących we mszach, które odbyły się 9 października o godz. 16 w kościele św. Eugeniusza de Mazenod na Pogorzelcu oraz w dniach 9-10 października o godz. 18 w kościołach Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła na osiedlu Piastów, Świętego Mikołaja w Śródmieściu i Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach. Powinny one obserwować u siebie symptomy choroby COVID-19 – w szczególności takie jak gorączka, kaszel, duszności, utrata smaku i węchu. W razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Wczoraj poinformowano o przejściu na kwarantannę księży z kędzierzyńskich parafii, którzy mieli kontakt z zarażonym koronawirusem biskupem Andrzejem Czają.

 

8 KOMENTARZE

 1. smutne, że ludzie chodzą w maseczkach i zgromadzeń mają unikać, a ci robią wszystko wbrew i są traktowani jak święte krowy. To samo było w kwietniu jak był limit 10 osób, nie było reakcji służb, albo jak pokazywał gościu w Warszawie, udawali, że nie ma problemu.
  To zdjęcie z Łodzi tych biskupów pokazuje dobitnie, gdzie mają zasady.

 2. Czyli może być tak że zakażeni zarażać będą następnych i wszystko Ok . Zamiatanie pod dywan problemu A nie kwarantanna ludzi ale gdybym to Ja wyszedł bez maseczki to od 20 zł do 30 tyś zł kara .

 3. Zaczynam się martwić.
  Zaczynam się coraz bardziej martwić, dzieją się rzeczy niesłychanie smutne dla Polski i Polaków. Dochodzą do mnie słuchy, ćwierkają mi do ucha, że zachodnie siły diabła sprzeciwiają się misji syna ziemi polskiej, tej ziemi. Fakty mówią same za siebie, nasz Ojciec wszystkich Ojców, szeregowy ksiądz Tadeusz, nasz przewodnik zostaje uznany szkodnikiem. Jako najważniejsza partia w kraju zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie Ojca, co zawsze spotykało się z przychylnością władzy, obecnej władzy.
  Coroczne spotkanie i ukłony, pocałunki w nieskalaną dłoń, piękna wspólnota zbudowana jego dłońmi, a tutaj masz, kanadyjskie siły kościoła blokują Ojcu możliwość głoszenia misji miłości do braci w wierze. Nie będzie możliwe niesienie światła i ciepła w zimnej Kanadzie. Gdyby tego było mało to żydowskie lobby, które do tej pory zajmowało się poszukiwaniem zbrodniarzy hitlerowskich chce zablokować możliwość głoszenia ojcowskiej misji miłości w USA. Ci biedni ludzie w Chicago oczekują jego głosu, a Ojciec oczekuje ich dolarów. Misja głoszenia pięknego słowa miłości wymaga wsparcia finansowego, bo to nie robi się tak samo z siebie za darmo.
  Ojciec zawsze może liczyć na wsparcie rządu premiera niesłusznie nazwanego Kłamczyńskim czy Krzywoustym, liczne dotacje, czy zakup szkoleń, bowiem wiedza płynąca z Torunia jest wiedzą najpiękniejszą. Mięciutkie głosy księży na antenie wieczorową porą to ukojenie mej duszy po trudzie słuchania TVN i TVPiS.
  Ojciec kocha Polaków bo wy wszyscy jesteście jego dziećmi i troszczy się o waszą przyszłość, a przyszłość to bieda. Katastrofa jaka spotka wieś nadejdzie wkrótce, będzie straszna bieda i zimno. PiS chce zakazać hodowli futrzaków wszelkiej maści, to co my będziemy jedli, w co się będziecie odziewać? W Brukseli muszę praktycznie codziennie tłumaczyć się z tego, że tu na wschodzie Europy niedźwiedzie po drogach chodzą i psy szczekają sami wiecie którą stroną.
  Mudcie się z Ojcem o to by PiS zrobiło porządek w służbie zdrowia, od 5 lat nie udało się jeszcze odbudować zgliszczy i ruin jakie zostawiło peło, zdrowie Polaków zostało na lata zaKopaczowane przez byłą minister i premier. Niepowodzenia ministra Szumowskiego to wszystko spisek zachodniej finansjery, która nam nie chciała sprzedać respiratorów. Zresztą one są w Polsce niepotrzebne, bo tu nie ma ludzi, którzy by je potrafili obsługiwać, nie macie lekarzy, pielęgniarek nie wspomnę o anestezjologach. My władza mamy swoje szpitale, które mają odpowiednie zabezpieczenie kadrowe.
  Ok, lecę na zebrania a Wy nie zapominajcie o czosnku i cebuli, to najlepiej odstrasza ludzi z wirusem. Choć nie wszystkich, niektórzy z covid tracą węch, więc jak najadłeś się tych warzyw, a ktoś lezie do ciebie z pocałunkiem, bierz nogi za pas.

 4. Księża powinni jako,, gospodarze,, w kościele powinni być odpowiedzialni za przestrzeganie obostrzeń w kościołach. Powinni jasno powiedzieć wiernym, że mają zostać w domu, mogą odprawiać więcej mszy żeby ludzie mogli zachować dystans. Tyle, że księżom to nie na rękę, bo nikt z przed ekranu do koszyczka nie wrzuci. Nie jestem za zamykaniem wszystkiego, to co robią z basenami czy siłowniami to głupota, ale głupota jest również ścisk w kościołach które bardzo często nie są dezynfekowane, wietrzone itp…

Skomentuj