Sanepid nie miał kontaktu z 91-latkiem z potwierdzonym zakażeniem. Interwencja służb w Śródmieściu

10

W poniedziałek około godziny 12 służby ratunkowe interweniowały w bloku przy ulicy Kosmonautów. Sanepid nie miał kontaktu z mężczyzną przebywającym na izolacji domowej.

Do Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna nie ma kontaktu z 91-letnim mężczyzną, który miał przebywać na izolacji domowej z potwierdzonym wynikiem testu na obecność koronawirusa.

Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz zastęp Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy w asyście funkcjonariuszy policji dostali się do mieszkania. Okazało się, że wewnątrz nikogo nie ma. Ustalono, że mężczyzna od kilku dni przebywa w szpitalu.

Pamiętajmy, że na kwarantannie przebywa osoba, która miała styczność z osoba chorą i może zachorować. Złamanie zasad kwarantanny, może skutkować nałożeniem mandatu do 500 zł lub karą administracyjną do 30 000 zł.

W izolacji przebywa osoba chora, z potwierdzonym zakażeniem. Osoba, która naruszy obowiązek izolacji, może liczyć się z odpowiedzialnością karną, która w zależności o rozmiaru i skutków czynu, może zakończyć się karą bezwzględnego pozbawienia wolności.

10 KOMENTARZE

  1. Co za cyrk, Chłop ma kwarantannę, spoko taka teraz moda, ale ma 91lat ryzyko, że z byle kichnięciem trafi na sor więcej jak 2000% pewne, ale przepływ informacji między służbami zerowy, jak zwykle Państwo z dykty a Kędzierzyń-Koźle, miasto niemożliwości.

  2. Te mandaty sanepidu to możecie sobie wsadzić wiecie gdzie? Kwarantanna czyt. przymusowa niewola,jest niezgodna z prawem. Gonić to towarzystwo pisowskie.

  3. Ciekawi mnie tylko czy wstawili nowe drzwi? Żeby się nie okazało że dziadek wróci że szpitala do splądrowanego mieszkania, bo nasze służby nie potrafią logicznie korzystać z telefonów. Brawo.

  4. To ten biedny staruszek dostanie karę za to że był w szpitalu? Czy odszkodowanie za błąd w „mózgu” systemie? I czy Ci przeszukiwaczo-poszukiwacze z policji i straży szukali staruszka czy może wyniku testu? I czy jest to test na koronkę czy może test na inteligencję?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj