Samorządy zrzeszone w subregionie przygotowują się do unijnego rozdania. „Rekordowa kwota”

5

Prawie miliard euro dla Opolszczyzny. Rekordowa kwota trafi do naszego regionu w ramach środków unijnych. Samorządy przygotowują się do nowego rozdania z perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Na jakie pieniądze mogą liczyć gminy i powiaty należące do Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego mówił marszałek Andrzej Buła.

Do spotkania z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego doszło z inicjatywy prezydent Sabiny Nowosielskiej pełniącej również obowiązki przewodniczącej stowarzyszenia skupiającego 12 gmin i 2 powiaty z południowo-wschodniej części województwa. Podczas roboczej wizyty w kozielskim magistracie dyskutowano nad propozycją podziału zbliżającej się transzy z Brukseli. Już dziś wiadomo, że do subregionów trafi dwa razy więcej pieniędzy niż w ostatniej perspektywie. Szczegóły zostaną wypracowane za kilka miesięcy podczas negocjacji z Komisją Europejską. Jednak już teraz samorządy mogą wyznaczać kierunki swojego działania na najbliższe lata, tak aby móc sięgnąć po dofinansowanie, gdy tylko pojawi się taka możliwość. Gminy i powiaty Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego są do tego dobrze przygotowane. Do Urzędu Marszałkowskiego trafił już najważniejszy dokument określający strategię rozwoju dla tej części Opolszczyzny.

5 KOMENTARZE

  1. Ach!!! Jak patrzę na te zatroskane i wpatrzone w telefony twarze to pewny jestem że żadna duża pula pieniędzy do nas nie trafi. Nie ma szans na modernizację ul. Spacerowej, drogi 408 czy łącznika Slawiecice z Cisowa nie wspominając o połączeniu kuźniczek z zabiencem przez wybudowany w latach 80 wiadukt. Można by tak wymieniać i wymieniać a dotację dostaną pewnie jakieś zielone garaże czy podwórka.

Skomentuj