Samorządowcy, w tym prezydent Sabina Nowosielska, wspierają protestujących. „Pozwólmy kobietom decydować!”

35

W całej Polsce odbywają się protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego unieważniającej dotychczas funkcjonujące przepisy dopuszczające aborcję ze względu na ciężkie wady medyczne płodu. Protestują również mieszkanki Kędzierzyna-Koźla, które wspierają samorządowcy, w tym prezydent miasta Sabina Nowosielska.

To wyjątkowo trudny czas dla wszystkich Polaków, nie tylko ze względu na pandemię, która z każdym dniem przybiera na sile, ale również ze względu na niepokoje związane z głośną decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Kobiety wyszły na ulice, aby manifestować swoje niezadowolenie. Do grona protestujących kobiet dołączyła również prezydent miasta Sabina Nowosielka.

– Kobiety tyle lat walczyły o swoja pozycję, o to, aby wreszcie mężczyźni odpowiednio je traktowali. A rząd podejmuje tak krzywdzące decyzje. Pracowałyśmy na to, aby mieć wybór, a teraz tego nas pozbawili. To nie jest przeciwko aborcji, lecz przypadkom, które mogą się zdarzyć w każdej rodzinie. Jestem przeciwniczką wulgaryzmów, nie używam ich, lecz takiej złości kobiet jeszcze nie widziałam i uważam, że w tym przypadku panie mają rację. Wczorajszy protest odebrałam bardzo pozytywnie, policja również zachowała się w porządku. Musimy ich również zrozumieć, oni wykonują swoją pracę. Do następnego manifestu również dołączę, to mój obowiązek jako kobiety – mówi Sabina Nowosielska.

Wśród protestujących znaleźli się również inni przedstawiciele samorządu, radni miejscy: Adam Oczoś, Michał Nowak, Hanna Białas i przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski.

– Nie znajduję słów, by określić, co czuję myśląc o tym wszystkim, co wydarzyło się w ostatnim czasie. Kiedy ludzie są skupieni na sprawach ochrony zdrowia, podejmowane są pod osłoną nocy szokujące decyzje. Pozwólmy kobietom decydować o sobie – mówi Ireneusz Wiśniewski.

35 KOMENTARZE

 1. Kończ waść wstydu oszczędź. Do dymisji za te szopki w ostatnim czasie. Dziś znowu w naszym powiecie najwięcej zakażeń – 100. A szefowa się bawi w najlepsze. Najpierw zbiorowe biegi a teraz kolejny cyrk. Mało wam tego szaleństwa jeszcze. Opamietajcie się w końcu. Za benzen się weźcie a nie głupotami się zajmujecie, bo smród po nocach. Najwięcej zakażeń w Polsce jest na opolsczyźnie na 100 tysięcy mieszkańców a oni rykowisko sobie robią w czasie pandemii w tej mieścinie. I tak co chwilę nowa zabawa.

 2. Pani prezydent czy naprawdę jest Pani gotowa zabić ? Czy może to tylko cynizm i kariera za wszelką cenę ? Pani manifest jest dla mnie szokujący. Szokujący !!!

 3. Każdy z osobna będzie w dniu sądu ostatecznego stojąc po prawicy Ojca w niebie, spowiadał przed Tronem Bożym… W ośmiu językach zresztą…

 4. Taki nam przykład prezydenta daje ! z garstką kodomitów osieroconych po Kijowskim paraduje dając przykład obywatelskiej nieodpowiedzialności w czasach chińskiej zarazy. Zasłonięte skrzywionymi uśmiechami prawdziwe oblicza POzostałości PO prezentują nam mentalność „moje jest mojsze i wała, wy..lać inni”. Ja takiego zachowania byłem pewien, ale niedowiarkom „oj tam oj tam” zachowanie prezydenty zmusi do zastanowienia. Właśnie po tym poznaje się, czy „bezpartyjny” reprezentuje partię na urzędzie, czy jest prezydentem obywateli. Suszenie zębów co kilka dni na zdjęciach nikogo więcej nie zmyli.

 5. Kupiłem sobie kilka paczek popkornu, bo zapowiada się ciekawe widowisko. Najprawdopodobniej za ok tydzień będziemy mieli w Polsce drugą Lombardię albo i lepiej? Zobaczymy jakie wtedy będzie hojrakowanie, czy bardziej …………….. ???

 6. Niezależnie od tego jaki jest mój pogląd na temat aborcji uważam, że skandalem jest publikowanie nazwisk niektórych osób biorących udział w manifestacji. A już niedopuszczalnym jest informowanie o ich stanowiskach.
  Problem aborcji jest nierozwiązywalny bo światopoglądowy więc urzędnicy wierzący w Boga są teraz w bardzo niekomfortowej sytuacji gdy ich szefowa i przewodniczący rady (a także dyrektor szkoły publicznej) tak jednoznacznie i nieanonimowo zadeklarowali swoje poglądy.

  • Wydaje się że wynika to z cynizmu i poczucia syndromu ” wy nie wiecie kto ja jestem !”. Stąd już tylko krok do przekonania że można wszystko. Nie podzielam opinii koleżanki. Dobrze się stało że padły nazwiska. Wiadomo już who is who .

 7. A może za miast o wszystko i z każdym walczyć dopuścicie do siebie możliwość miłości bliźniego. W tym budynku z literą t na szczycie do którego Pani Prezydent nie wiedzieć po co czasami zagląda o tym mówią. Często. Otatniej niedzieli też mówili. Mądrze i po ludzku, normalnie, po prostu.

 8. Pani prezydent niech pani tej macicy tak nie broni bo i tak pani wygra wybory a miasto dostanie po dupie. Mieszkańcy K-K powinni bardziej się martwić o swoje płuca niż macice ale pani wie lepiej. Jest pani najbardziej nieudolną macicą w naszym mieście .

 9. Prezydent miasta możliwości i smarkule z wulgaryzmami na transparentach pod adresem Prezydenta kraju. Trudno to skomentować. Powinna się Pani zachować honorowo i opuścić zajmowane stanowisko. Zapomniała Pani, że mamy stan pandemii i wiele innych problemów w mieście, którymi należy się skutecznie zająć? Chyba, że Pani tylko przechodziła obok jak ta pani której na siłę wciśnięto w dłoń zapalony znicz. Mimo wszystko forma i czas tej maskarady wybrane niefortunnie. Część młodzieży nam dziczeje a Pani przykłada do tego rękę. To jest blamaż wizerunkowy i żadna sweet focia tego nie zmieni.

  • Statystyki są na serio niestety jeśli chdzi o ten zaścianek i województwo. A w praktyce się okaże za jakiś czas co z covidem, jak dzikusy ochłoną, bo teraz mamy rykowisko i tarło w mieście. ?

 10. Platfiutek zabłysnął jak neon na domu rozpusty. Narazie to wy wyjecie jak hieny, jakby was za jądra czy wargi dolne ścisnęli. Banda wulgarnych dzikusów odważnych w stadzie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj