Samorządowcy i medycy debatowali, jak zachęcić mieszkańców do szczepień na COVID-19

17

Szczepienia przeciw COVID-19 były głównym tematem spotkania starosty powiatu z dyrekcją szpitala i lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej. Odbyło się ono w kędzierzyńskim starostwie powiatowym.

Potrzebne jest wspólne wzmocnienie działań zachęcających do szczepień, również młodych ludzi, bo to oni – według specjalistów – mają być szczególnie narażeni na zachorowania podczas jesiennej fali infekcji. Już teraz do szpitali trafiają głównie osoby młode i niezaszczepione, dlatego w sierpniu powiat wspólnie z dyrektorami szkół podjął decyzję o konieczności szczepień chętnych w szkołach ponadpodstawowych.

– Dyrektorzy weryfikują obecnie jaka jest grupa chętnych do szczepień. Jeśli będzie to na tyle liczna grupa, to będziemy szczepić w szkołach, a jeśli będą to jednak mniejsze grupy wówczas szczepienia odbywać się będą w naszych punktach szczepień w Kędzierzynie i w Koźlu – mówi starosta Paweł Masełko.

Starostwo dużo wcześniej ruszyło z kampanią informacyjną zachęcającą do szczepień. Spoty radiowe, plakaty i materiały wideo emitowane były w mediach lokalnych i regionalnych. Kampania będzie kontynuowana, dodatkowo szpital jeszcze przed wakacjami rozpoczął akcję szczepień w terenie, placówka zaangażowała się w festyny, imprezy sportowe i inne wydarzenia. Szpital szczepił też chętnych przy kościołach. We wrześniu z kolei w Kędzierzynie-Koźlu planowane są kolejne imprezy plenerowe zachęcające do szczepień mieszkańców miasta i powiatu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

17 KOMENTARZE

 1. Myślę że inteligentnych nie przekonacie do eksperymentu medycznego jakim są te pseudo szczepionki.. Zawsze tak było że w społeczeństwie jest 5 max 10 procent inteligencji, reszta to durnie..

  • Czyli podpisujący się Piasty to regularny dureń. Brawo ty ! Tak piesze o tej inteligencji ale nie wie co to. Czyli IQ mniejsze niż ślimak na ogrodzie. Wiara w zabobony w postaci rzekomych mikro chipów albo jeszcze inne wymysły futurystyczne. Czy takie rzeczy wymyślają mądrzy ludzie ? Jedno z czym można się zgodzić z komentującym Piasty to że ich nie da zmusić do niczego. Jednocześnie nakazać ograniczenia a nawet izolacje w niektórych przypadkach.

 2. Trochę z innej beczki , na temat samorządu Matołkowa.?
  W Koźlu przy dworcu PKS jest parking – zawsze był bezpłatny.
  Niedawno postawiono na parkingu parkomat, zepsuty.
  Nigdzie nie ma informacji, że teraz parking jest podobno płatny.

  Ale jak mówią kierowcy, straż miejska chodzi i wkleja mandaty

  I TO jest BARDZO SŁUSZNA koncepcja. Skoro Matołkowienie nie potrafią obsługiwać zepsutych parkomatów na bezpłatnym parkingi, to niech się nauczą i płacą mandaty,? Tak trzymać!! .?….. mać

 3. Czy przed szczepieniem są wykonywane testy czy ktoś już nie jest zarażony NIE. Czy lekarz dopuszczający na szczepienie informuje o skutkach ubocznych NIE. Kupując lekarstwo w aptece w każdej ulotce takie informacje są. Życzę przyjemnego szczepienia.

  • Jak się nie wie i nie umie czytać to piszę się takie brednie. W internecie jest sporo na temat danej szczepionki.
   Podczas szczepienia wypełnia się kwestionariusz wstępnego wywiadu gdzie pacjent odpowiada na szereg pytań.
   Po czym jest badany przez lekarza. A jak się nie chce szczepić bo należy się do ciemnogrodu wierzącego w płaską ziemie albo inne historie to później wypisuje takie treści.

 4. Na początek proponuję zaczerpnąć danych z niedawnego Spisu Powszechnego zeby stwierdzić, ile faktycznie osob mieszka w miescie/powiecie i zestawić to z listą zaszczepionych. Moze sie okazac ze statystyki podskoczą wyraznie, bo ilość faktycznych mieszkancow jest duzo nizsza niz sie wydaje.

 5. Sami się szprycujcie szczepionką dopuszczoną warunkowo testowaną do 2023r. Zdejmijcie te maski sprzedajne lekarzyny, co nie jechaliście na protest? Odpowiecie za to w swoim czasie, spokojnie…

 6. Dopuki nie zaczną izolować niezaszczepionych, nigdzie ich nie wpuszczać, nie ma szans na większe populacyjne osiągnięcie zaszczepien, ludzie dopiero jak wylądują w szpitalu to uwierzą jak ciężką jest to choroba. No tak mądry polak po szkodzie.

 7. Kazda szczepionka jest tesowana 5-8 lat zanim wejdzie na rynek. W tym razem jest to bardzo podejrzana sprawa. Kazdy lek ktory dostane na recepte mam gwarancje ,ze moj organizm nie bedzie mial skutek uboczny jezeli tak to moga firme zaskarzyc. W tym przypadku nie mam gwarncji i zaden sad nie przyjmie wniosku. Firma BioTech i Ffizer testowala szczepionke w Kanadzie, Niemczech oraz Turcji. W tym tescie bylo 3.5 tys. ludzi,zbyt malo i krotko, nagle dostala zezwolenie.

  • Firme BionTech zalozyla turecka para prof.Ugur Sachin i dr.Özlem Türeci w Mainz-Moguncja 2008. Firemka liczy ponad 1300 ludzi w porownaniu do Bayern AG to 100 tys. W pazdzierniku 2019 miala debiut na gieldzie w Niemczech i od tego czasu wzrosla o 2500% jej obecna wartosc jej to71 miliardow €. Dlatego poczekam na moje szczepienie minimum 5 lat bo dla mnie to nie jest jasna sprawa.

 8. Życzę Ci abyś przeżył te 5 lat w zdrowiu, a to właśnie jest zawiść, samemu nic nie robić a zazdrościć innym że im się powiodło. Wymyśl coś i do dzieła.

Skomentuj