Samorząd Kędzierzyna-Koźla na półmetku kadencji. Prezydent Sabina Nowosielska zwróciła się do mieszkańców

21

Przez ostatnie dwa i pół roku działo się naprawdę wiele. Przy okazji półmetku obecnej kadencji warto pokusić się o podsumowanie najważniejszych działań samorządu.  

Przedstawiamy wykaz zakończonych i trwających inwestycji w mieście, a także felieton prezydent Sabiny Nowosielskiej:

Szanowni Mieszkańcy!

Właśnie mija połowa trwającej kadencji samorządowej, a półmetek to doskonały moment na bilans tego, co już zrealizowaliśmy i co wymaga od nas dalszej wytężonej pracy. Od samego początku postawiliśmy przed sobą ambitne cele i konsekwentnie dążymy do ich realizacji. Chcemy, aby nasze miasto zmieniało się na lepsze i było coraz bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Już na starcie sfinalizowaliśmy inwestycje, o których w Kędzierzynie-Koźlu mówiło się od wielu lat. Zakończyliśmy budowę hospicjum, oddaliśmy do użytku „Wodne oKKo”, a lokalną historię możemy odkrywać w nowoczesnym Muzeum Ziemi Kozielskiej. Daliśmy również impuls do rozwoju Pola Południowego pozyskując pierwszego dużego inwestora.  

Na liście naszych priorytetów znajdują się przede wszystkim potrzeby mieszkańców. Inwestujemy w infrastrukturę, bezpieczeństwo, oświatę, sport, ekologię i tereny zielone. Przybywa kilometrów wyremontowanych ulic, a obecnie pracujemy nad łącznikiem do obwodnicy północnej, który będzie dofinansowana ze środków zewnętrznych. Dzięki naszym staraniom rozpoczęto prace nad ostatecznym uszczelnieniem systemu przeciwpowodziowego. W najbliższych planach chcemy także ruszyć z budową nowych mieszkań. Dbamy również o naszych strażaków. Druhowie z Miejsca Kłodnickiego i Kłodnicy nowiutkie wozy parkują w przestronnych remizach.

W mieście przybyło również miejsc do rekreacji i aktywnego wypoczynku. Z nowych boisk sportowych korzystają uczniowie szkół podstawowych nr 6 i 16, a młodzież może spożytkować energię na bezpiecznych urządzeniach w skateparku. Zabytkowa lokomotywa, rzeźby koziołków, kolejne skwery i Centrum Ochrony Bioróżnorodności w Azotach sprawiają, że w mieście robi się coraz ładniej. Niebawem oko cieszyć  będą także tzw. „zielone podwórka”. Impulsem do działania są również pomysły mieszkańców. W ramach budżetu obywatelskiego w mieście powstała druga tężnia, a w planach mamy już trzecią. Stawiamy także na ekologię. Dopłacamy mieszkańcom do wymiany kopciuchów. Miejskie ulice coraz częściej oświetlają energooszczędne lampy ledowe. W przyszłym roku podróżować będziemy też dwoma w pełni elektrycznymi autobusami.

Długo można by jeszcze wyliczać zmiany, które zrealizowaliśmy w niespełna dwa i pół roku. Druga połowa kadencji zapowiada się równie, jeśli nie bardziej ambitnie. Rozwój miasta to praca, która zdaje się nigdy nie kończyć i co rusz stwarza nowe wyzwania. Tym bardziej jest ona satysfakcjonująca i motywuje do ciągłego podnoszenia poprzeczki. Dla miasta warto!

Sabina Nowosielska
Prezydent Kędzierzyna-Koźla

21 KOMENTARZE

 1. Wcale Pani nie dba o miasto wszędzie syf śmieci na ulicach brud nie zamiecione chodniki nie jest Pani wstyd

 2. Pani Nowosielska chyba nie ma samochodu bo w kompletnym poważaniu ma stan dróg w naszym mieście.
  A ten jest beznadziejny,chyba w dziejach K-K nigdy nie doszło do ich zaniedbania,aż w takim stopniu.
  To interesuje mieszkańców a nie wodne okko.

 3. Na pewno kadencja Pani Prezydent Nowosielskiej jest bardziej owocna w inwestycja w porównaniu do poprzedników. Lecz czy wszystkie inwestycje do końca są trafem w dziesiątkę ? cytat z powyższego tekstu: ….” Już na starcie sfinalizowaliśmy inwestycje, o których w Kędzierzynie-Koźlu mówiło się od wielu lat. Zakończyliśmy budowę hospicjum,” … No właśnie czy jest ono rzeczywiście otwarte ? Czy już przebywają tam hospitalizowani ? Dalszy ciąg tekstu z powyższego tekstu : …. ” oddaliśmy do użytku „Wodne oKKo”, a lokalną historię możemy odkrywać w nowoczesnym Muzeum Ziemi Kozielskiej. Daliśmy również impuls do rozwoju Pola Południowego pozyskując pierwszego dużego inwestora.” ….. Czyli rynek o który nie jest wymieniony w powyższym tekście jest swoistym placem defilad bez roślinności która do tej pory w jakiś sposób wypełniała tą pusta przestrzeń. Natomiast Pole Południowe i jeden inwestor z branży chemicznej jak by dookoła było jej czyli chemii za mało. To raczej nie poprawi braku pracy i czystości powietrza….
  Dalszy ciąg tekstu :…. ” Na liście naszych priorytetów znajdują się przede wszystkim potrzeby mieszkańców. Inwestujemy w infrastrukturę, bezpieczeństwo, oświatę, sport, ekologię i tereny zielone.”…. Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Bezpieczeństwo czyli brak policji na ulicach po godz 22-ej. Za mało kamer do tego w nieodpowiednich miejscach. Ekologia czyli co ? Benzen, CO2, SO2 i inne substancje chemiczne w powietrzu.
  Kolejny cytat : ….” Przybywa kilometrów wyremontowanych ulic ” … Tak to prawda lecz nie wszystkie ulice są bezpieczne. Np. D.W.418 nadal ciężki tranzyt przejeżdża ulicami Koźla pomimo czynnej obwodnicy.
  Kolejny cytat : …” W mieście przybyło również miejsc do rekreacji i aktywnego wypoczynku ” …. Takim miejscem oryginalnym i niepowtarzalnym na skalę europejską jest kozielski park. A w nim zrobione owszem ścieżki lecz za mało ławek wzdłuż nich do tego niektóre nadal zniszczone. Nie wspomnę o placu zabaw.
  Następny cytat : … ” kolejne skwery i Centrum Ochrony Bioróżnorodności w Azotach sprawiają, że w mieście robi się coraz ładniej.”….. Oczywiście jest to efekt przerzucenia finansów z Koźla na m.in. Azoty, a w
  szczególności z przebudowy kozielskich plantów. Tu uczknąć tam dodać.
  Kolejny cytat : … ” Stawiamy także na ekologię. …… W przyszłym roku podróżować będziemy też dwoma w pełni elektrycznymi autobusami. ” …. Tylko dwa i poruszać się będą na krótkich trasach po Kędzierzynie. Energia która zasili oba pojazdy nadal pochodzić będzie z konwencjonalnych węglowych elektrowni.

 4. Z czego tych troje tak się cieszy? Nieuzasadnione niczym samozadowolenie przewyższa zdecydowanie skuteczność i pożyteczność ich działań.

 5. Pozyskiwanie pieniędzy z UE na idiotyczne cele do których i tak trzeba dodać z naszych podatków to nie rządzenie. A te szemrane konkursy które wygrywa K-Koźle to tylko dlatego że Pani Prezydent przyłączyła się do totalnej opozycji samorządowców.
  Byle do następnych wyborów!

 6. Pani prezydent S.Nowosielska już zapomniała o obietnicy wydrążenia tuneli po obu stronach wiaduktu dla rowerzystów lub pieszych dla ich bezpieczeństwa.Ale…to było hasło wyborcze i co p.prezydent,udało się omamić mieszkańców i wygrać wybory.Ale taki numer na „tunel”już się nie uda p.Prezydent!

  • Teraz już tunelu z jednej strony nie da się zbudować bo stoi pomnik Lokomotywa, jak miś z filmu Barei.
   Nie jestem budowlańcem, ale ta lokomotywa to chyba koszt przekopu dla pieszych i rowerzystów.
   A jeszcze bieżące koszty efektów multimedialnych. To też pewnie tysiące zł.

   • Masz rację – nie jesteś budowlańcem, więc zamilcz i zacznij leczyć to natręctwo jakim jest konieczność komentowania każdego artykułu. Okna lepiej umyj i pranie zrób, brudasie!

    • O ile wiem to na kk24 jeszcze nie wprowadzono cenzury chroniącej władzę. I za to ich cenię. A komentarze wg mnie powinny być merytoryczne a nie obrażające i wyszydzające jak Twoje (95%alk.)

     • Co głupolu dałeś się Rychowi bo to on te brednie wypisuje również o jakiś rowach kopanych czy cóś takiego. Ma próchnice czaszki i stąd ten bulgot.

   • Ta lokomotywa to symbol kolejarskiego trudu. A tobie wkrótce oczy 👀 kosztami zarosną. Nie wszystko na pieniądze 🤑 się przelicza pani A!

 7. O ile wiem to na kk24 jeszcze nie wprowadzono cenzury, która kazałaby pisać komentarze wg buraczanej Aliny. I za to ich cenię. Pisanie prawdy o tobie nie jest obrażaniem ani wyszydzaniem.
  ***** a*i*ę

 8. Jest tyle dróg do naprawy więcej do modernizacji i wzmocnienia a czym zajmuje się urząd Miasta i starostwo? Pierdółami, pieniądze na modernizację z uni kiedyś się skończą, zamiast teraz wysyłać wiosek za wnioskiem do marszałka, rządu, czy Brukseli to betonuja płacę alba zielone dachy garaży, hallo panowie i panie wsiądzie w auta i zobaczcie jak wyglądają drogi w mieście, obwodnica nie jest lekiem na wszystkie dziury w mieście.

  • Podszywaczu pisz pod swoim nickiem.
   Miasto powinno zająć się tworzeniem możliwości miejsc pracy, warunków bytowych dla młodych mieszkańców by nie wyjeżdżali z tego miasta, tworzeniem możliwości rozwoju dla ludzi w każdym wieku itd. Za to zajmuje się pudrowaniem chylącego do upadku miasta.

Skomentuj