Samochód powiatowego zarządzania kryzysowego został doposażony w sprzęt do usuwania zagrożeń

0

Samochody, przekazane powiatom przez urząd marszałkowski w ramach unijnego projektu wsparcia służb zarządzania kryzysowego w województwie opolskim, jeżdżą już w powiatowych centrach zarządzania kryzysowego. Teraz powiaty otrzymały dodatkowe wyposażenie  specjalistyczne do przeciwdziałania i usuwania skutków zagrożeń w regionie.

Latem tego roku przyjechało do regionu 11 fabrycznie nowych samochodów terenowych, przeznaczonych dla powiatowych centrów zarządzania kryzysowego. Każdy z nich kosztował niemal 250 tysięcy złotych – wartość wszystkich to 2 miliony 746 tysięcy 590 złotych. Zakup był możliwy dzięki realizacji przez samorząd województwa unijnego projektu pn. „Wsparcie służb zarządzania kryzysowego w województwie opolskim poprzez zakup środków transportu specjalistycznego z wyposażeniem do przeciwdziałania i usuwania skutków zagrożeń, w tym związanych z COVID-19”. Jedno z aut trafiło do służb kryzysowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Samochody FORD Ranger model WildTrack wyposażone są m.in. w wyciągarkę i  hak holowniczy, mają dodatkowe osłony na silnik, skrzynię biegów i zbiornik paliwa, dodatkowe oświetlenie dachowe, dodatkowe ogrzewanie postojowe, radiostację oraz system nagłośnienia umożliwiający przekazywanie komunikatów dźwiękowych.

Teraz czas na kolejny etap projektu – powiaty otrzymały specjalistyczne wyposażenie do przeciwdziałania i usuwania skutków zagrożeń w regionie. W każdym samochodzie znajdzie się więc m.in.: namiot pneumatyczny, agregat prądotwórczy, nagrzewnica olejowa, lampa namiotowa, stół polowy, łóżko polowe, krzesła składane, taboret, fotel składany, mobilny opryskiwacz z akumulatorem, defibrylator, dron, ozonator powietrza, latarki taktyczne, dyski sygnalizacyjne, najaśnica z ładowarką, osuszacz powietrza oraz miernik ozonu. Wartość tego sprzętu do wszystkich aut to ponad 992 tysiące złotych.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj