Sąd wydał ostateczny wyrok w sprawie mordercy z Cisowej. Józef D. skazany na 13 lat więzienia

1

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zadecydował o zwiększeniu kary dla Józefa D., który brutalnie zamordował partnera swojej siostry. Do zbrodni doszło niemal rok temu podczas suto zakrapianej imprezy w jednym z domów na osiedlu Cisowa.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Opolu w maju. Józef D. w dniu 22 listopada 2020 r. zabił partnera swojej siostry, zadając Norbertowi W. ciosy wałkiem do ciasta, a następnie uderzając głową pokrzywdzonego o podłogę. Do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie Cisowej. Jak ustalono jeszcze w toku śledztwa, po dokonanej zbrodni oskarżony postanowił, że pozbędzie się ciała i je spali. Początkowo oblał zwłoki olejem, a gdy ten nie chciał się palić, polał ciało benzyną i podłożył ogień. Po chwili zorientował się, że w ten sposób może doprowadzić do pożaru domu i ugasił ogień. Wyniósł nadpalone zwłoki Norberta W. z domu i pozostawił je pod płotem niedaleko stodoły.

W toku śledztwa zlecono opinię sądowo – psychiatryczną dotyczącą oskarżonego. Po przeprowadzonych badaniach biegli stwierdzili, że Józef D. miał w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia zarzucanego mu czynu i pokierowania swoim postępowaniem. W dniu 18 czerwca 2021 r. Sąd Okręgowy w Opolu, w pełni podzielając ustalenia prokuratury, uznał Józefa D. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i wymierzył karę 11 lat pozbawienia wolności. Zarówno oskarżony, jak i prokurator odwołali się od zasądzonej kary i sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

Sąd Apelacyjny kilka dni temu rozpatrzył sprawę, wydając prawomocny wyrok. Zadecydowano o podwyższeniu wymiaru kary z 11 do 13 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj