Sąd oddalił skargę radnego Rafała Olejnika na decyzję wojewody wygaszającą jego mandat

9

Ciąg dalszy sprawy mandatu radnego powiatowego Rafała Olejnika. Zajmował się nią Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Pod koniec zeszłego roku starosta Małgorzata Tudaj stwierdziła, że radny Rafał Olejnik prowadzi działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia samorządowego, co jest niezgodne z przepisami – dokładnie dotyczyło to pomieszczeń przy ulicy Roosevelta wynajętych od Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przez spółkę, której radny jest prezesem. Działały w nich gabinety podstawowej opieki zdrowotnej.

W konsekwencji starosta skierowała pod obrady rady powiatu uchwałę wygaszającą mandat radnego Olejnika, ale radni jej nie przyjęli. W tej sytuacji wojewoda opolski Adrian Czubak wydał zarządzenie zastępcze wygaszające mandat. Radny Rafał Olejnik, który od początku podnosi, że nie złamał prawa, zaskarżył je jednak do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Na posiedzeniu 17 listopada sąd oddalił skargę radnego, ale to nie kończy sprawy. Jak w rozmowie z KK24.pl powiedział Rafał Olejnik, obecnie czeka na uzasadnienie postanowienia, następnie zamierza skorzystać z przysługującej mu możliwości i skierować sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. O dalszych losach jego mandatu zdecyduje dopiero prawomocny wyrok.

9 KOMENTARZE

  1. Żenujący spektakl. Chciał ciągnąć dwie sroki za ogon i tak to się musiało skończyć. W ogóle, to dziwne, że tyle lat był radnym miejskim, a zamarzyła mu się rada powiatu, która nadzoruje szpital. Może chodziło właśnie o ten szpital, wpływy w nim lub przejęcie? Ludzie różnie mówią. Tak kurczowe trzymanie się za wszelką ceną stołka radnego musi mieć jakiś powód? Czy tylko ambicjonalny, czy raczej biznesowy? A mógł z godnością sam złożyć mandat i milczeć, a tak smród i rysa na wizerunku.

  2. No to runął misterny plan? Wiola zawiodła, a tyle dla niej zrobiono. Krewna w mieście, też nie pomogła. Szok i niedowierzanie. A miało być tak pięknie…

  3. Szafarzowi opadła szczęka. Już nie będzie wystawał w obronie i sprawdzał obecności? Było: Wiola, Wiola, Wiola
    Jest: nieszczęsna dola.

  4. Totalna Opozycja „postuluje” o „prywatyzację” państwowej służby zdrowia.
    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Widać BARDZO DUŻE pieniądze.

Skomentuj