Sąd dwukrotnie zakazywał mu jazdy. Mimo tego wsiadł za kierownicę, wypatrzył go policjant po służbie

2

Sporych problemów napytał sobie 55-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Mężczyzna dwukrotnie został ukarany sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, ale ani myślał rezygnować z jazdy. Wpadł w poniedziałek, gdy za kierownicą wypatrzył go policjant po służbie.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, około godziny 16.00. Policjant z krzyżanowickiego komisariatu jechał samochodem, kiedy zauważył passata zmierzającego w kierunku Krzanowic. Stróż prawa od razu rozpoznał siedzącego za kierownicą mężczyznę. Wiedząc, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, pojechał za volkswagenem. Gdy tylko kierowca zaparkował przy ulicy Morawskiej, sierżant przystąpił do działania. Zatrzymał 55-letniego kierowcę i telefonicznie poprosił dyżurnego raciborskiej komendy o wsparcie.

Przybyły na miejsce partol z komisariatu w Krzyżanowicach wykonał dalsze czynności z kierowcą, który naruszył prawo. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego ma aktywne dwa zakazy jazdy. 55-latek odpowie wkrótce za złamanie postanowień sądu, za co grozi mu nawet 5 lat więzienia.

2 KOMENTARZE

Skomentuj