Sąd apelacyjny złagodził wyrok wobec matki, która po urodzeniu utopiła noworodka w toalecie

11

Przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu zakończył się dziś proces 26-letniej Sabiny W. W czerwcu 2019 roku kobieta urodziła dziecko, które zostawiła następnie w toalecie. Do zdarzenia doszło w Gierałtowicach (gmina Reńska Wieś).

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce 27 czerwca 2019 roku. Wtedy to ratownicy medyczni zostali wezwani do kobiety, która miała poczuć się źle. Niedługo później w toalecie jej domu znaleziono martwego noworodka. Początkowo kobieta broniła się tłumacząc, że nie wiedziała o ciąży, a dziecko urodziło się martwe. Sekcja zwłok wykazała jednak, że chłopiec żył w momencie przyjścia na świat, a przyczyną jego śmierci było utonięcie.

Sąd Okręgowy, który rozpatrywał sprawę uznał, że 26-letnia obecnie Sabina W. działała w szoku poporodowym i skazał ją na pięć lat więzienia. Sprawa trafiła następnie do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który zadecydował o złagodzeniu kary. Ostatecznie kobieta została skazana na 4 lata więzienia.

11 KOMENTARZE

  1. Te sądy miały działać lepiej jak głosił PIS a jest jeszcze gorzej. Inna sprawa to sami sędziowie. Często w mediach podawane są fakty dotyczące spraw które nieraz toczą się latami i na końcu brak sprawiedliwego wyroku. I tu jest podobnie jak w powyższym artykule. Nie wiem czym kierują się sędziowie lecz na pewno nie rozsądkiem i mądrością. Nie wspominając o sprawiedliwości. Bo zrzucanie w tym przypadku na przepisy lub ich brak to by było po prostu kłamstwo i oszustwo. Oprócz wymiaru sprawiedliwości w tym kraju nie działają poprawnie takie instytucje jak prokuratury czy leniwa policja. Tak bo dziś policja działa jak się im przestępce doprowadzi i zbierze cały materiał dowodowy. Nadeszły czasy szlacheckie….

  2. Kiedy palenie świeczek pod sądami lub marsze pod nimi.
    Broniliście sądy, „niezależnych”, „prawych” sędziów to skąd ta żałość.
    Może skład sędziowski składał się z kobiet …. ???
    Skazana zabiła człowieka i kara 4 lata. Ciekawe ???
    Macie problem z uznaniem wyroku TEGO Sądu. WSTYDŹCIE się. :))

Skomentuj