Sabina Nowosielska o porcie w Studiu KK24.pl. „Komuś przeszkadza, że Kędzierzyn-Koźle się rozwija”

38

Gościem programu Studio KK24.pl jest Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, z którą rozmawiamy o budzącej ogromne emocje w trakcie trwającej kampanii wyborczej sprawie sprzedaży kozielskiego portu:

38 KOMENTARZE

 1. Niech firma będąca zainteresowana wyjaśnieniem sprawy, powiadomi odpowiednie organy w państwie.
  Mają chyba prawników. To ich problem.
  Jeśli nie zakładają sprawy w sądzie kolei za nie dotrzymanie umowy, to można wywnioskować, że nie mają
  podstaw do tego. Czyżby próbowali osiągnąć innymi metodami to, czego nie mogą w sądzie ?

 2. Mieszkalem nie daleko kdzierzyna kozla od 30lat jestem tu raz moze dwa w roku powiem krotko miasto od paru lat zmienia sie w pozytywnym kierunku i Moim zdaniem Pani prezydent Nowosielska bardzo duzo dobrego zrobila dla miasta a Jak zawsze sa tacy ktorzy duzo mowia a nic nie czynia tylko lekko Kase chca czepac Banda gamoni zawsze byla jest i bedzie mieszkam za granico i z polityko nie mam nic do czynienia jestem malym pionkiem pracowalem w azotach nie znam z politykow Ani Pani prezydent tylko z prasy Ale ciescie so z tego co macie Bo Moglo byc i moze byc gorzej brawo Pani prezydent

 3. Przez 30 lat nikt nie chcial zaiwestowac nawet 1 grosza, kiedys ten port mial wielkie znaczenie w Europie dajmy mu szanse.Teraz jest inwestor ktory deklaruje inwestycje rzedu 400 mln. oraz 300 nowych miejsc pracy. Nasze Polskie perfidne szkodniki sabotuja ta inwestycje dzieki ktorej KK moze sie rozwijac,oraz Opolszczyzna. Pytam sie ktora nacja w Europie szykanuje, robi szkode i donosi na wlasny kraj zadna . Nawet Hiszpanie mieli wielki problem dali sobie rade. Walczmy o nasz port,jest tego warty i to bedzie kura ktora bedzie znosic zlote jajka.Transport rzeczny jest najtanszy i ekologiczny oraz bezkolozyjny. TIR-om czesto zdarzaja kolizje lub wypadki barkom to sie zdaza bardzo zadko.

 4. KĘDZIERZYN-KOŹLE TERMINALE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KRS 0000563728
  zarząd: ZBIGNIEW ANDRZEJ ŻUK; AROSŁAW WALDEMAR ZEMŁO
  organ nadzoru: PAWEŁ WOJCIECHOWSKI; KAZIMIERZ JELEŃSKI; AUGUST SPAEPEN
  wspólnik: VALUE QUEST FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY AKTYWÓW NIEPUBLICZNYCH

 5. Czy w tym porcie nie będą przetaczać różnych chemikaliów trując nas skutecznie, bo mało benzenu i innego świństwa? Czy potem ciężkie samochody nie będą nam rozjeżdżać dróg? K-K śmietnikiem Europy?

  • Zgadzam się, jest duże ryzyko że ta inwestycja w tej formie przyczyni się do emisji kolejnego świństwa w powietrze i dalszego trucia mieszkańców KK. W zapewnienia niby inwestorów o braku szkodliwości czy wpływu na środowisko nie należy wierzyć. Dlatego jestem przeciwny tej formie inwestycji do póki nie będzie ona całkowicie transparentna i pod kontrolą. Dodatkowo zatkana zostanie Kłodnica przez samochody cięż. a drogi rozjechane . Inwestycje tak, ale nie za każdą cenę i kosztem zdrowia mieszkańców KK.
   A odnośnie śmietniska Europy w KK . Pewnie Pani prezyd.. pewnie coś tu jeszcze wymyśli i znajdzie odpowiedniego „inwestora”:)

 6. Bolek to właśnie jest wszystko. przecież jaececz wszystko napisał. Siedziba mieści się w Warszawie przy zielonej. co jeszcze byś chciał wiedzieć ? Właścicieli spółki już masz

 7. Po co ta cała gorączka, niech terminale idzie do sądu jak ma problem. Widać nie pójdzie, bo nie ma z czym. Tak załatwia się w normalnym kraju. Dali d… z umową i szukają jeleni. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Jeśli ktoś twierdzi że: donosy, złą wolę „Komuś przeszkadza, że Kędzierzyn-Koźle się rozwija” itd. to niech poda fakty, nazwiska itd. Bez żadnych „ja wiem.” :).

 8. Fakty są takie, że w Monitorze Sądowym i Gospodarczym za okres od wpisu (2015-06-22) do KRS jest ogłoszonych dokładnie 30 wpisów… Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową nazwiska obu „zarządców” spółki (KĘDZIERZYN KOŹLE TERMINALE SP Z O O – KRS: 0000563728, NIP: 1132891781, REGON: 361830124), a pokazuje się tak bogata przeszłość obu panów, że świadczy to tylko o jednym: nieudolne kombinatorstwo! Prawnicy UM nie sprawdzili ich dogłębnie przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy? Ciekawe, kto będzie się z nimi sądził i kto płacił za to?! Bo „spółka z o. o.” to brak odpowiedzialności majątkiem własnym wspólników za zobowiązania…

  • VALUE QUEST FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY AKTYWÓW NIEPUBLICZNYCH w swoich danych jest założony na 10 lat od założenia w 2015r. tzn. do 2025r. jeśli ten czas nie zostanie przedłużony. Zgodnie z art https://www.portalmorski.pl/porty-logistyka/35887-ruszyly-prace-nad-reaktywacja-portu-rzecznego-w-kedzierzynie-kozlu „Inwestycja ma powstać dzięki środkom z zamkniętego funduszu inwestycyjnego aktywów niepublicznych (VALUE QUEST FIZAN), działającego pod nadzorem KNF. Jak zadeklarował prezes KKT, środki funduszu stanowi kapitał szwajcarski i polski – z przewagą polskiego. Część wydatków na budowę portu spółka ma zamiar pozyskać wspólnie z PKP ze środków UE.” Zaś z http://www.krs-online.com.pl/msig/2019/32447.pdf „W dniu 7 grudnia 2015 roku Sąd Okręgowy w Warszawie, VII Wydział Cywilny i Rejestrowy, dokonał wpisu VALUE QUEST Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych do Rejestru Funduszy Inwestycyjnych, pod numerem RFI 1268. Fundusz został utworzony na czas określony. Likwidacja Funduszu rozpoczyna się, chyba że Fundusz zostanie wcześniej rozwiązany, w dniu którym przypada dziesiąta rocznica pierwszego przydziału Certyfikatów Inwestycyjnych serii A1.” Oznacza to, obaj panowie nie mają własnego kapitału na prowadzenie działalności, inwestycji. Faktycznie, czy prawnicy UM sprawdzili ich dogłębnie przed podpisaniem umowy ? Bardzo ciekawie zapowiada się w przyszłości:))).

 9. W Księdze wieczystej jest napisane kto jest właścicielem, zaznaczę jeszcze ze księgi wieczyste są dostępne w internecie dla wszystkich. I każdy ma wgląd do podstawowych treści księgi wieczystej. Więc po co ta afera ???
  Pani Prezydent Sabina Nowosielska jest osobą której brakowało w kk od lat. Jest odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku, mam nadzieję że jeszcze przez wiele kadencji. Bardzo dobrze ze sprzedała port.

 10. Bardzo ładna kobieta, szkoda,że mężatka, najładniejsza kobieta spośród kandydatów na prezydenta KK 2018, będę popierał w wyborach na miss kobiecości.

Skomentuj