W kozielskim kinie Twierdza odbyła się dziś uroczystość wręczenia nagród prezydent miasta wyróżniającym się nauczycielom z miejskich szkół i przedszkoli. W tym roku uhonorowano 26 osób.

Spotkanie było okazją do złożenia życzeń pracownikom oświaty z okazji niedawnego Święta Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od koncertu ballad i romansów rosyjskich w wykonaniu nauczycieli z Kędzierzyna-Koźla, którzy wystąpili na zaproszenie prowadzącej wydarzenie kierownik wydziału oświaty i wychowania w urzędzie miasta Bożeny Jankowskiej.

Następnie na scenie zjawiła się prezydent miasta Sabina Nowosielska i przewodnicząca komisji oświaty, kultury i kultury fizycznej rady miasta Katarzyna Dysarz, które wręczały nagrody tegorocznym laureatom.

Lista nagrodzonych:

Małgorzata Bandurska, Ewelina Barzyk-Podedworna, Patrycja Bednarek, Wojciech Czapla, Izabela Drajewicz, Marta Fulczyk, Agata Gabrysz, Elżbieta Giżyńska, Maria Kalbrun, Barbara Materla, Agnieszka Matyja, Maria Mielczarek, Bożena Mroczkowska-Wojciechowska, Marzena Naróg, Aneta Olejnik, Agata Rachowicz, Tomasz Radłowski, Bożena Romanowicz, Andrzej Saczko, Małgorzata Salamon, Lidia Sitarska, Małgorzata Sobolewska, Bożena Stanek, Lidia Stanisławska, Anna Szeląg, Tomasz Zioło.

Dziękując nauczycielom za ich codzienny trud wkładany w wychowywanie kolejnych pokoleń mieszkańców miasta, prezydent podkreślała, że zawód ten jest niezwykle trudny, a wymagania stawiane przed pedagogami stale się zmieniają.

– Rodzice wymagają byście wychowywali ich dzieci, a uczniowie wymagają byście ich słuchali. Potraficie to wszystko pogodzić. Do tego jesteście kreatywni, macie ciekawe pomysły i projekty, które realizujecie. Życzę wam cierpliwości, dużo zdrowia i zrozumienia zarówno ze strony dyrekcji, uczniów, jak i ich rodziców. Doceniamy państwa pracę i cieszymy się, że mamy w Kędzierzynie-Koźlu tak wspaniałe grono pedagogiczne – mówiła Sabina Nowosielska.

Z kolei Anna Zielińska, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu, składając życzenia laureatom nagród, podkreślała, że bardzo ważne jest, by zawód nauczyciela odzyskał dawny prestiż.

Skomentuj