Są opóźnienia w odbiorze gabarytów. Pracownicy Czystego Regionu się rozchorowali

18

Odbiór odpadów wielkogabarytowych się opóźnia. Jak tłumaczy Związek Międzygminny Czysty Region, przyczyną takiego stanu rzeczy jest absencja chorobowa pracowników.

Związek wydał w tej sprawie komunikat:

„Czysty Region Sp. z o.o. informuje, że z powodu absencji chorobowej 23 pracowników, nastąpią opóźnienia w odbiorze odpadów gabarytowych z terenu Kędzierzyna-Koźla. Odpady zostaną odebrane do końca bieżącego miesiąca. Za utrudnienia przepraszamy”.

18 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję, że ta wypowiedź z 18 października 2019 r. nadal jest aktualna :)
  „– Miasto pięknieje, mamy wiele skwerów, nowo nasadzonych drzew, niestety do tego dokładamy nieciekawy wygląda tego, co wyrzucamy, kupując nowe. Mamy dużo wielkich gabarytów i niestety wciąż przybywa nowych. Postanowiliśmy baczniej przyglądać się sprawie. Ta sytuacja jest wypadkową zarówno naszych zaniedbań, jak i zaniedbań mieszkańców miasta. Na bieżąco będziemy wspierani działaniami straży miejskiej. Jak my coś zawalimy i nie odbierzemy odpadów w wyznaczonym terminie, będziemy płacić mandat. Jeżeli mieszkańcy miasta będą wystawiać gabaryt w czasie niewyznaczonym w kalendarzu odbioru odpadów, to straż miejska ma dojść do tego, kto wystawił gabaryty i tej osobie wymierzyć karę – mówiła podczas konferencji prasowej Brygida Kolenda-Łabuś, przewodnicząca Zarządu Związku Międzygminnego „Czysty Region”.”

 2. Ciekawe czy pani prezes słyszała o pracownikach zastępczych (praca tymczasowa)może i trzeba by było więcej zapłacić ale nie było by zaległości i śmietnika na mieście.no cóż jaka prezes taka firma,a może jeszcze jedna podwyżka dla zarządu?

 3. Czemu „Czysty region” nie obniży ceny wywozu jeśli usługa owego odbioru odpadów stałych nie została zrealizowana ? I tak np. dziś; śmieciarka podjechała pod altankę śmietnikową. Pracownik poszedł po pojemnik ale nic nie wziął, po czym wsiadł do pojazdu i tyle było ich widać.

 4. Kogo to obchodzi, że L4, niech podnajmą, płacić musimy, za zwłokę odsetki, za brak segregowania kary, to kary powinny być za opóźnienia firmy, a na początek BKŁ do dymisji.

 5. Nie placić z góry ale na koniec kwartału jak się okaże, że wywozili zgodnie z planem. Jak nie to niech pracownikom wypłaci zarząd z własnej kieszeni. Za taką kasę jaką zgarniają prezesi to powinni sami targac kubły i jeszcze zamiatać po sobie. Zarząd do roboty a nie do wdzięczenia się w mediach i przy okazji wyborów.

 6. A to ciekawe, coś chorowici ci panowie śmieciarze, niedawno ok 15 nie przyszło do pracy i nie wyjechało na ulice, bo ich wszystkich jelitówa dopadła 🤢 , teraz wirus widmo, coraz gorzej z tym czystym nieczystym regionem, chyba ktoś nie potrafi tym zarządzać 😬

 7. W każdych śmietnikach syf! Nie ma już gdzie śmierci wrzucić! Nigdy tak nie było! Tu na 1000 % PiS maczał palce! Jebana zmiana!

 8. Czysty region powinni zaorać na proste pytanie gdzie mam wywieść określone śmieci odpowiedź Pani NIE WIEM to w końcu po co tam jest ta obsada do parzenia kawy.

 9. Pewnie zobaczyli swoją ostatnią wypłatę i się rozchorowali . Za wykonywaną prace powinni dostawać adekwatną wypłatę a nie najniższą , a buce w biurach sobie siędzą i podwyżki nam fundują . Ciekawe ilu biurokratów przypada na pracowników fizycznych ?

Skomentuj