Są miejsca dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności na dziennym oddziale rehabilitacji

0

We wrześniu w budynku przychodni przy ul. Harcerskiej został otwarty oddział rehabilitacji dziennej. Jednostka Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem, a cały czas są jeszcze wolne miejsca dla pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Standardowo można liczyć na 4 tygodnie rehabilitacji i dwadzieścia dni zabiegowych, natomiast pacjenci ze znacznym stopniem niepełnosprawności na oddziale spędzą 6 tygodni i trzydzieści dni zabiegowych. W przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności nie obowiązują limity, a na oddział można zarejestrować się bez kolejki.

Aby dostać się na oddział, wystarczy skierowanie od specjalisty lub od lekarza pierwszego kontaktu. Każdy pacjent zostaje najpierw przyjęty przez doktora rehabilitacji, który kieruje na konkretne zabiegi. Osoby, które posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności wydane przez powiatowy zespół ds. orzekania o niepełnosprawności, proszone są o zabranie dokumentu potwierdzającego i okazanie go w rejestracji, lekarzowi, bądź na oddziale rehabilitacji. Dzięki temu można liczyć na łatwiejszy i szybszy dostęp do świadczeń.

Oddział dysponuje bogatą bazą sprzętową, salą do ćwiczeń i masażu. Wykonywane są na nim wszystkie podstawowe zabiegi tj. jonoforeza, prądy TENS, ultradźwięki, pole magnetyczne, laseroterapia i elektrostymulacja.

Oddział jest otwarty w poniedziałki, środy i w piątki od 07:00 do 15:00 a we wtorki i w czwartki od 07:00 do 18:00.

Informacja dla pacjenta

Publikacja promocyjna

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj