RZGW w Gliwicach ma nowego dyrektora. Mirosław Kurz zastąpił na stanowisku Łukasza Langego

4

W ubiegłym tygodniu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach odwiedził prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Przemysław Daca. Wizytacja była okazją do mianowania nowego dyrektora RZGW w Gliwicach. Został nim Mirosław Kurz, który zastąpił na stanowisku Łukasza Langego.

Nowo powołany Dyrektor RZGW w Gliwicach dotychczas pełnił funkcję kierownika Biura Wdrażania Projektu budowy Zbiornika Racibórz Dolny – największej inwestycji hydrotechnicznej o funkcji przeciwpowodziowej w kraju.

– Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie w 2009 r. na Wydziale Mechanicznym Technologicznym uzyskał tytuł doktora inżyniera. Jest również absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, na którym ukończył studia podyplomowe z Prawa Gospodarczego i Handlowego. Za sprawą dotychczasowego doświadczenia zawodowego oraz uzyskanym kompetencjom specjalizuje się w zarządzaniu projektami. Mirosław Kurz od ponad dwudziestu lat był zawodowo związany z przedsiębiorstwami takimi jak „FAMED” S.A. w Żywcu, Instytucie Techniki i Aparatury Medycznej „ITAM Zabrze”, Elwo S.A., „RAFAKO S.A.” Doświadczenie zawodowe zdobywał zajmując wszystkie kluczowe stanowiska tj. konstruktora, głównego specjalisty w biurze projektowym, menagera projektów badawczych, kierownika zespołu pracowni projektowych, kierownika projektu. W trakcie swojej kariery zawodowej brał czynny udział w pracach nad nowymi produktami dla klientów z obszaru przemysłu, jak również w przygotowaniu planów rozwoju produktów, wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych. Z sukcesami uczestniczył w realizacji przedsięwzięć, z który część stanowiły kontrakty „pod klucz” – przedstawia się nowy dyrektor RZGW.

Mirosław Kurz zastąpił na stanowisku Łukasza Langego, który szefował RZGW w Gliwicach od 2018 roku.

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj