Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla

0

W środę do Kędzierzyna-Koźla przyjechał Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się z przedstawicielami lokalnie działających organizacji i zwykłymi mieszkańcami w bibliotece na Rynku.

Bodnar jest w trakcie objazdu Opolszczyzny. Na jego mapie musiało znaleźć się także drugie miasto regionu.

– Te spotkania służą przede wszystkim państwu. Nie będę opowiadał kazań o tym, jak myśleć i jak żyć. Chcę dowiedzieć się od państwa, jaki tematami powinien zająć się rzecznik i czemu się przyjrzeć. Nierzadko w wyniku takich właśnie spotkań regionalnych podejmujemy różnorakie działania – tłumaczył Adam Bodnar.

Uczestnicy spotkania mogli poruszyć dowolny temat leżący w obszarze ich działań. Podczas wizyty rzecznika w Kędzierzynie-Koźlu musiał zostać poruszony problem zanieczyszczenia powietrza, który zreferowali członkowie Komitetu Ochrony Powietrza. Mieszkańcy dopytywali też m.in. o prawa osób, które zaciągnęły niekorzystne kredyty we frankach szwajcarskich oraz zwracali uwagę na trudności proceduralne napotykane przez organizacje pozarządowe.

adam bodnar spotkanie rzecznik praw obywatelskich (1) adam bodnar spotkanie rzecznik praw obywatelskich (3) adam bodnar spotkanie rzecznik praw obywatelskich (4) adam bodnar spotkanie rzecznik praw obywatelskich (5) adam bodnar spotkanie rzecznik praw obywatelskich (6) adam bodnar spotkanie rzecznik praw obywatelskich (7)

Skomentuj