Rząd zapowiada luzowanie obostrzeń: „Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii”

13

Podczas dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej ministra zdrowia oraz ministra edukacji i nauki przedstawiono plan na wychodzenie z obostrzeń pandemicznych.

Wystąpienie poprzedziło posiedzenie rządowej rady ds. COVID-19. Jako pierwszy przed dziennikarzami wystąpił minister zdrowia Adam Niedzielski, który poinformował o spadającej liczbie hospitalizacji: – Za nami jest apogeum V fali. To przesilenie potwierdza się w każdym wymiarze, pod względem liczby nowych zakażeń, testów, zleceń POZ na test – mówił Niedzielski.

Minister zdrowia poinformował, że spadająca liczba hospitalizacji pozwala na uwolnienie kolejnych pięciu tysięcy łóżek szpitalnych, które zostaną przywrócone do leczenia sprzed pandemii. Drugą ważną informacją jest wprowadzenie od dnia 15 lutego 7-dniowej izolacji dla osób chorych, w tym czasie skrócona zostanie też kwarantanna dla członków rodziny osoby chorej. W tym przypadku również wyniesie ona 7 dni – nie będzie konieczności odbywania dodatkowej izolacji po ozdrowieniu osoby bliskiej. Zlikwidowana zostanie też kwarantannę z kontaktu – osoby, które miały kontakt w pracy bądź szkole z osobą chorą nie będą kierowane na obowiązkową kwarantannę. To nastąpi już w czwartek, 10 lutego.

Z kolei minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował o skróceniu okresu nauki zdalnej. Pierwotnie miała ona być utrzymana do końca lutego dla części uczniów szkół podstawowych i średnich. – Od 21 lutego wszyscy wracamy do nauki stacjonarnej.

13 KOMENTARZE

  1. Za dużo ludzi na kwarantannie i nie ma kto robić ??a ja zakupiłem aż 300 maseczek, chyba będę je używał jak chusteczki, jak takie luzy są ??

  2. To się księża i zakłady pogrzebowe zalamią ze covida juz nie ma ??a taki dobry zarobek był a może specjalnie luzowanie obostrzen, bo za mała śmiertelność ??

  3. Nie ma kto robić, więc obostrzen brak a co tam ze ludzie będą umierali 35 tyś chorych i obostrzen brak, rok temu było mniej a jakie obostrzenia, to jest totalna parodia co nas rząd robi rzygać się chcę! !!

    • I pomyśl co się później działo, polscy królowie zaprosili niemieckich osadników… którzy osiedlali się aż pod Łańcut.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj