Rząd wprowadza regionalizację obostrzeń. Niestety, pozostajemy ze wszystkimi dotychczasowymi zakazami

10

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał dziś najnowsze informacje dotyczące sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. Niestety, nasz region znalazł się wśród pięciu województw, w których utrzymane zostaną wszystkie dotychczasowe obostrzenia.

Minister Niedzielski przekazał, że w ostatnim tygodniu sytuacja związana z epidemią koronawirusa uległa poprawie. Zmniejsza się tygodniowa średnia nowych zakażeń i obłożenie łóżek szpitalnych. Wciąż sytuacja jest jednak trudna.

Rząd zdecydował się na wprowadzenie poluzowań obostrzeń, ale nie we wszystkich regionach:– Chcieliśmy podzielić, przynajmniej wyodrębnić te województwa, w których sytuacja jest najtrudniejsza, a w pozostałych wprowadzić poluzowania – mówił Adam Niedzielski.

Województwo opolskie znalazło się wśród pięciu regionów, w których utrzymane zostaną wszystkie dotychczasowe obostrzenia. Pozostałe „zamknięte” regiony to województwa: śląskie, dolnośląskie, łódzkie i wielkopolskie.

W pozostałych województwach rząd wprowadza naukę hybrydową dla klas 1-3 oraz funkcjonowanie salonów fryzjerskich, kosmetycznych i urody. Rozwiązanie wejdzie w życie od 26 kwietnia, na razie nie wiadomo, kiedy zostaną wprowadzone również u nas.

 

10 KOMENTARZE

  1. Aby się przekonać dlaczego wystarczy wsiąść do pociągu PR relacji np. Wrocław-Opole. Obłożenie ponad 100%
    Wolna amerykanka…

Skomentuj