Rząd wprowadza nowe restrykcje! Kolejni uczniowie zostają w domach, zamknięcie galerii, kultury i turystyki

44

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie kolejnych restrykcji w związku z epidemią koronawirusa.

– Druga fala koronawirusa uderzyła w Europę i w Polskę z rekordową siłą. Odnotowujemy rekordy zachorowań i zgonów (…) Jednoczesnie nie wiemy, jakie są perspektywy epidemii. Przed nami arcytrudny czas. Nasza odpowiedź musi być zdecydowana, kolejne restrykcje są konieczne – mówił Mateusz Morawiecki.

 • Wprowadzone zostanie rozszerzenie nauczania zdalnego na klasy 1-3.
 • Przedszkola i żłobki działają bez zmian.
 • Bon dla nauczycieli 500 zł na wyposażenia miejsca pracy zdalnej.
 • Ograniczenia dla placówek kultury – będą tymczasowo całkowicie zamknięte.
 • Hotele tylko dla gości odbywający podróże służbowe.
 • Mniejsza liczba klientów w mniejszych sklepach.
 • Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych innych niż spożywcze, apteki i drogerie.

Obostrzenia wchodzą w życie od soboty i będą obowiązywać co najmniej do 29 listopada.

Kolejnym krokiem, przestrzegł Morawiecki, o ile nie zahamowana będzie liczba zarażeń, będzie całkowity lock down.

Premier zaapelował do wszystkich, także uczestników protestów, aby pozostać w domach.

44 KOMENTARZE

  • 8 marca jest manifa, więc jolka nawet nie wiesz w jakim temacie się wypowiadasz. Ale nie ma się co dziwić, bo w pisie i wśród sympatyków ignorant na ignorancie.

 1. No tak, Polska szlachecka…. Covid niby dotyka wszystkich ale czy na pewno …. Nauczyciele, biurokracja czyli t.z. inteligencja (choć jest to mylne pojęcie) może pracować zdalnie. Nauczyciele dodatkowo otrzymają bon 500 ,- na wyposażenia miejsca pracy zdalnej. A hołota, pospólstwo, awanturnictwo ma zasuwać do pracy ryzykując zarażeniem się tym świństwem, bo trzeba na pseudo inteligencję zarobić. No tak, bo co obchodzą robotnicy w fabrykach, kierowcy, budowlańcy, sprzedawcy w sklepach, ochroniarze itd. A przecież nauczyciele mogą prowadzić zdalnie i prowadzić lekcje ze szkół. Więc nie potrzeba wydawania w tej sytuacji dodatkowych pieniędzy… No tak ale PISowski rząd woli w dalszym ciągu trwonić pieniądze zarobione właśnie przez t.z. hołotę, pospólstwo i awanturników za jakich ich uważają….

  • Człowiek od momentu jak kończy 8 klasę podstawówki zaczyna podejmować decyzje gdzie pójdzie do szkoły, podejmuje „dorosłe” decyzje czy chce sie uczyć czy balować na dyskotekach. Potem z jego kolejnych malych decyzji w jasny sposób wykluwa się jego los. Każdy z nas w pewnym czasie sam zdecydował czy będzie urzędnikiem czy bedzie trzymał sie uchwytu z tyłu śmieciarki….

   • Wystarczy się przejść po biurach i widać efekty waszych urzędniczych mądrości i wiedzy….. To wy w trakcie studiów balujecie zamiast pochłaniać wiedzę. Następnie otrzymujecie dyplomy na trójkach i się teraz przechwalacie. No może nie wszyscy ale jednak większość…. Często gęsto ten jak to nazwałeś z pogardą „trzymający się uchwytu śmieciarki” ma większą wiedzę i mądrość życiową od was urzędasów. Życie pokazuje jak się was zatrudnia. Najczęściej po znajomości. I nie ważne co macie w główce byle był papier nawet na przysłowiowych trójkach. Prawda jest taka ,że was urzędasów jest za dużo. Siedzicie za biurkiem pijąc kawusie, mieląc ozorem w innym przypadku jeden na drugiego zagląda bo nie wiecie co macie robić. Już w telewizorni się z was wyśmiewano… Jak biurokrata chce wyskoczyć po zakupy lub załatwić swe prywatne sprawy w trakcie pracy, bierze pod pachę jakąś teczkę z papierami i tyle go widzieli… Bardzo częsta sytuacja. Żenada.

    • pogarda?: „widać efekty waszych urzędniczych mądrości i wiedzy”, „otrzymujecie dyplomy na trójkach”, „od was urzędasów”, „nie ważne co macie w główce”, „Siedzicie za biurkiem pijąc kawusie, mieląc ozorem”, i ty mi zarzucasz pogardę wykwalifikowany matołku? pójdź teraz do dowolnego urzędu, może odwiedź sanepid który pracuje 24h, może odwiedź zus który wszystkim teraz wypłaca pieniądze z kolejnych tarcz i pracownicy siedzą tam do nocy, może odwiedź pup który wypłaca dotacje opadającym przedsiębiorcom, masz takie pojęcie co się dzieje dookoła bo widzisz koniec swojego nosa i w tv ci pokazali że urzędnicy kawę piją. Przeszkadza ci że ludzie zdalnie w domach pracują zeby się nie zarazić? a moze po prostu też byś wolał tak pracować? i tu powracamy juz do mojego pierwszego wpisu… Zycie to pasmo decyzji…

     • Matołku? Za to ty nie widzisz nic poza swym biurkiem. Popatrz lepiej w swe odbicie baranie? Cytat: Sanepid pracuje 24h, ZUS, który wszystkim teraz wypłaca pieniądze, PUP, który wypłaca dotacje opadającym przedsiębiorcom. Skąd miernoto żeś to wziął z TVP ? Żebym nie widział jak wy pracujecie i tych waszych efektów to bym nic nie mówił. Za dużo was tej biurokratycznej hołoty jest i dlatego ta gospodarka kuleje. Sztuczne zatrudnianie pajaców, a to synuś, córeczka, skończyły z ledwością liceum albo studia (filozofie czy politologie) i teraz udają mądrali. Bez robotnika byście się….
      Sami żarcia nie zrobicie nawet krzesła na którym pierdzicie całe dnie …. Więc przestań mi tu bełkotać. Takie głodne kawałki to możesz pocisnąć takim cymbałom jak ty. Inteligencja zafajdana. Tacy jak ty to Polskę sprzedali…. Aha i przestań udawać kim nie jesteś bo widać to po twojej pisowni. Może z ledwością liceum skończone ,a może na wet nie…. Ja bym na twym miejscu się tak nie kompromitował.

 2. I co Panie wielkie manifestujące feministki zostajecie teraz bez pracy????Macie odpowiedz rządu na wasze spacerki.O to Wam chodziło żeby pozamykać galerie?żebyście znowu musiały siedzieć w domach ze swoimi dziećmi z klas 1do3?O największą jak dotychczas zachorowalność na covid?(na pewno dzięki manifestom niedługo się jeszcze bardziej podniesie.Teraz na miejscu Policji mandaciki po 500zł dla każdej z Pań-budżet się podreperuje i będzie dla nauczycieli co to im się z młodzieżą siedzieć nie chciało.Głupie baby i tyle w temacie.MASAKRA

 3. Wulgarne lemparowe feministki doprowadzily demonstracjami do szokujacego wzrostu zakazen. Ludzie beda pozbawieni pracy, srodkow do zycia a czesc umrze

  • Na szczęście wspaniale przemyślana polityka pro zdrowotna rządu uratuje przynajmniej życie płodów bez rąk, nóg i bez kości czaszki….

  • Uzyskane z Ministerstwa Cyfryzacji dane za październik są już bardziej niepokojące. Wzrost liczby zgonów w stosunku do października 2019 roku wyniósł prawie 40 proc. – a sama ich liczba była największa od 2015 roku. W dodatku po raz pierwszy blisko trzech lat tygodniowa liczba zgonów w Polsce przekroczyła 10 tys………………. To jest tragedia. A szumowski podobno nas przygotował na drugą falę- a tu pierwsza się nie skończyła. Najlepszy min. w historii. Miesiąc temu premie sobie wypłacili w MZ. po 20-30 tysi. a te protesty spadły im z nieba bo wieśniaki kościelne z Kędzierzyna mają o czym pisać. a nie pytać o budżet o tą umieralność. Młodzież im przeszkadza AMEN Zacznijcie ćwiczyć skoki do trumny bo pózniej nie będzie na to czasu.

 4. Normalny —jak ty nienawidzisz kobiet !!?!
  Wolisz chłopców ? Czy nosisz sutannę ?!
  A może masz 70 plus i już konar nie płonie ?!? Oj chyba to ostatnie !!!!!!

 5. A kościoły kiedy zamkniesz kłamco? zamiast rozszerzyć handel na niedziele, to zamyka cały w galeriach. Takich cymbałów świat jeszcze nie widział.

 6. Czepiają się 1241 niedostarczanych respiratorów w trakcie pandemii. Przecież ośmiorniczki i zegarek Nowaka – to były dopiero afery!
  200 urządzeń zalega w magazynach, bo … handlarz bronią dostarczył niesprawne, bez możliwości podłączenia do polskich złącz, hehehehe, a ludzie nie mają jak oddychać na nieistniejącą przecież pandemię, przecież covid to ściema, prawda? Ziemia jest płaska, a szczepionki powodują autyzm, czego jestem doskonałym przykładem i teraz tylko 30% suwerena. Zastanawiam się dlacego PiS spada poparcie, przecież tak świetnie zarządzają tym wspaniałym krajem, to jest przecież taka elitarna grupa specjalistów na wszystkim się znają najlepiej.

  Jakie respiratory? Stadniny? Air Kuchciński? Jakie tam rozbijane limuzyny? Rodzina na swoim w Orlenie, czy innym KGHMie… e tam? Jaka tam elektrownia w Ostrołęce? Jakie tam komisje smoleńskie za pieniądze z budżetu. Misiewicz? Szumowski? Przecież ich już nie ma w rządzie. Wszystko naprawione i posprzątane.

  Zegarek Nowaka i ośmiorniczki, to były przekręty 8-lecia PO, największe afery platfusów. Większym jedynie był prezydent 1000lecia, a jego ostatnia pożegnalna rozmowa z bratem do dziś nie została ujawniona, a mogłaby „poprawić” notowania wicepremiera.

  Na zawsze z PiS, oddany aż do jego rychłej śmierci. Ważne, że € leci.

  • Za rządów PO to by ludzie spalili sejm za takie przewały. A za PIS? Oj tam, bynajmniej bombelkom dali!
   Świetnie to pokazuje obecną władzę i to jak bardzo przekroczyli granicę przyzwoitości. Nie potrafię tylko uwierzyć jak to możliwe że tyle ludzi jeszcze ich broni, to jest nieprawdopodobne żeby być tak zaślepionym.

  • Największe afery PO to były przede wszsytkim wyłudzenia VATu oraz wlewajace sie lewe paliwo do Polski.

   Na czym budżet traciłGRUBE MILIARDY złotych rocznie.

   Przy tych MILIARDACH to 70 mln Sasina, to jest pestka.

   Po raz kolejny piszesz o Orlenie ?
   To po raz kolejny podam Ci dane;

   Przez 8 lat rzadów PO zysk wyniósł 2 mld zł.

   Po 4 latach rzadów PIS zysk wyniósł 22 mld zł.

   Czyli w 2-krotnie krótszym okresie zysk wzrósł 11-krotnie.

   Ale do Rysia i i innych lemingów to i tak nie dotrze.

  • Luka VAT natomiast za PO wzrosła z 20 miliardów do 40 miliardów.
   Po czym przyszedł PIS i luka spadła z 40 miliardów do 25 miliardów.

   Ale co tam te miliardy, dla leminga ważniejsze jest 70 milionów Sasina.

   • No to ejj, ciągle 25mld ucieka im przez łapy?? SŁABIUTKO ten PiS się stara.
    Słabo, bo dalej kradną, nigdzie nie ma ludzi peło, wszystkich w spółkach wymienili, mają sądy, prokuraturę i swoją MILICJĘ, to czemu ta dziura??
    Mieli by więcej pieniędzy na transfery społeczne a tak część urzędników pójdzie na bruk, dziura w budżecie zaplanowana na okrągłą stówkę z 9 zerami.

    jaka szkoda – był tu taki nick ale znik, czuje , że ktoś przejął po nim schedę

    • No tak rychu, za Twoich geniuszy było 40 miliardów :)
     Za moich o połowę mniej.

     Ale PIS słabiutki a PO wspaniałe :)))

     Jak to sie działo, że za twoich idoli 40 miliardów im przeciekało przez łapy i nie umieli sobie z tym poradzic ???
     Przecież tacy oni ”madrzy” :))

     Wiesz rychu można mieć cała policje i armie swiata a i tak przestępczosc będzie.
     Tzreba być wyjatkowo tępym żeby tego nie rozumieć.

     Budżet ??
     Za twoich geniuszy dziura była po 30-40 miliardów rocznie.
     A za PISu spadła do 10-15 mld w 2 ostatnich latach.

     I to pomimo ogromnych transferów społecznych.
     Prawda boli co nie rychu ? :))

     ”jaka szkoda – był tu taki nick ale znik, czuje , że ktoś przejął po nim schedę”

     Z urojeniami to idź do psychiatry, może ci pomoże :))

   • Ale czyim kosztem? Widać że nie mamy tutaj do czynienia z przedsiębiorcą, a gościem na etacie w zakładzie cieszącym się że mu podnieśli najniższą krajową. A inflacja? Panie, a co to.

   • Lukę to ty masz i w wykształceniu i rozumowaniu co się dzieje dookoła…… gdzie są ci co tyle nakradli ,gdzie w których więzieniach siedzą???? ani JEDNEGO winnego za tamtych czasów. a teraz ponad 5000 afer i nic. Dupa sami swoi … i stary zgredzie zdziwisz się jak ten koszmar minie. Jak z apełnią się więzienia twoimi kolegami. ….Bez litości

    • Co chwile sa łapani kolejni wyłudzacze vatu.
     Poczytaj to się dowiesz.

     Za PO jakos ich nie łapali dziwne nie ??

     Już 5000 afer ? :))
     Ło matko ale to tak samo prawda jak to, że PO wybudowała 100 000 przedszkoli :)))

     Hehe w więzieniach to siedza zwolennicy PO :))
     Zakłady kardne to ich bastiony.
     Tylko pogratulować elektoratu :))

     I tak dla twojej informacji mam 40 lat więc taki stary to chyba nie jestem :))

 7. Deficut budżetowy za rzadów PO 30-40 miliardów.
  Za PISu w 2018 i 2019 roku 10 i 13 miliardów.

  I to mimo miliardów wydanych na programy socjalne.

  Pozdrawiam umiejacych liczyć :))

 8. Gregson sprawozdanie finansowe jakiejś spółki to dla ciebie sprawa nie do ogarnięcia. z 2 miliardów na 22. Co ty bredzisz. tak samo z luką vat. PO przez 8 lat miało 240 miliardów, pis przez 4 lata 100miliardów. Prawie to samo.

 9. Zyski/straty netto Orlenu 2008-2015

  2009 – zysk w wysokości 1,3 mld;
  2010 – zysk w wysokości 2,455 mld;
  2011 – zysk w wysokości 2,015 mld;
  2012 – zysk w wysokości 2,170 mld;
  2013 – zysk w wysokości 0,09 mld;
  2014 – strata w wysokości 5,828 mld;
  2015 – zysk w wysokości 3,233 mld.

  Zyski/straty netto Orlenu 2016-2019

  2016 – zysk w wysokości 5,74 mld;
  2017 – zysk w wysokości 7,173 mld;
  2018 – zysk w wysokości 5,604 mld;
  2019 – zysk w wysokości 4,298 mld.

  Tu masz oficjalne dane, policz sobie.
  Ale ty chyba nie umiesz liczyć.

Skomentuj