Rząd odwołuje wszystkie imprezy masowe w Polsce. Siatkarski finał Pucharu Polski bez udziału kibiców

0

Zaplanowany na najbliższy weekend turniej finałowy siatkarskiego Pucharu Polski odbędzie się bez udziału publiczności. Decyzją rządu wszystkie imprezy masowe w kraju zostają odwołane.

W turnieju, który odbędzie się w katowickim Spodku o trofeum rywalizować będą zespoły Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Trefla Gdańsk, PGE Skry Bełchatów i Vervy Warszawa Orlen Paliwa. Zainteresowanie rozgrywkami było ogromne, organizatorom udało się sprzedać niemal wszystkie wejściówki. Rząd podjął jednak decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce, podyktowaną względami bezpieczeństwa.

– Musimy zmieniać swoje nawyki i unikać dużych grup ludzi. Dlatego odwołujemy wszystkie imprezy masowe – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Komunikat Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki:

Informujemy, że Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek poinformował Polską Ligę Siatkówki o wprowadzeniu zakazu przeprowadzenia imprezy masowej w dniach 14-15 marca 2020 roku – Turnieju Finałowego o Puchar Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn (Decyzja nr ZKIII.68.2.7.2020). Wojewoda wydał zakaz mając na uwadze zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

W związku z taką decyzją Wojewody jesteśmy zmuszeni rozgrywać turniej bez udziału publiczności.

– Jest nam niezwykle przykro, że tak się stało, tym bardziej że na finał sprzedaliśmy wszystkie bilety i święto siatkówki miało oglądać osiem tysięcy najlepszych kibiców świata – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Jest nam przykro, lecz rozumiemy, że zdrowie i bezpieczeństwo Polaków są dobrem nadrzędnym – dodaje.

Informujemy, że kibice, którzy nabyli bilety mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy za ich zakup zgodnie z regulaminem naszego partnera przy sprzedaży biletów – eBilet.pl. Dokładną instrukcję zamieścimy wkrótce na naszych portalach oraz w mediach społecznościowych.

Jednocześnie przypominamy, że turniej zostanie przeprowadzony a kibice będą mogli obejrzeć na żywo przekaz z obu meczów półfinałowych oraz niedzielnego finału na sportowych antenach Polsatu.

 

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj