Rynek pracy to dziś rynek pracownika. Firmy i szkoły na targach w Kędzierzynie-Koźlu

2

Coraz częściej to firmy szukają ludzi, a nie odwrotnie. Na Targach Pracy i Edukacji zorganizowanych w II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu można było wybierać wśród setek ofert.

Przygotowano kilkaset ofert zatrudnienia – w największej mierze u pracodawców z regionu. Targi pod patronatem starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu już po raz jedenasty zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu wraz z komendą wojewódzką Ochotniczych Hufców Pracy w Opolu.

– Bardzo cieszy mnie, że na dzisiejsze wydarzenie przybyło tak wielu młodych ludzi, bo to oznacza, że świadomie planują swoją edukację i przyszłość zawodową. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego jestem przekonana, że wiele osób właśnie dzisiaj dostrzeże dla siebie nowe możliwości, jakie oferują pracodawcy, szkoły i uczelnie z naszego powiatu i województwa – mówił starosta Małgorzata Tudaj.

O ile jeszcze nie tak dawno to pracownicy rozglądali się za ofertami, dziś to pracodawcy poszukują ich.

– Na dzień dzisiejszy możemy mówić o rynku pracownika  – tłumaczy Grażyna Juźwin, dyrektor PUP w Kędzierzynie-Koźlu. – Targi są miejscem, gdzie obie strony, pracodawcy i osoby poszukujące pracy, mogą się spotkać. Wiele osób z pewnością znajdzie dla siebie oferty. Także staży i szkoleń, jeśli planują zdobyć nowe kompetencje zawodowe z myślą właśnie o podjęciu zatrudnienia – dodaje.

W tym roku targi odbywały się aż w dwóch salach – na dużej prezentowali się pracodawcy, instytucje pośrednictwa pracy oraz uczelnie wyższe. Na mniejszej – szkoły średnie z terenu naszego powiatu.

– Zapotrzebowanie na dobrze wyedukowanych absolwentów jest bardzo duże. Współpracujemy z wieloma firmami, zapewniając kształcenie zawodowe dopasowane do oczekiwań pracodawców. Absolwenci są rozchwytywani – mówi Maria Staliś, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

2 KOMENTARZE

  1. „Wiele osób z pewnością znajdzie dla siebie oferty. Także staży i szkoleń, jeśli planują zdobyć nowe kompetencje zawodowe z myślą właśnie o podjęciu zatrudnienia – dodaje.”
    Jeśli chodzi o staże, to na pewno. Sama miałam w ciągu trzech lat trzy staże w tej samej firmie, po czym jeden lub trzy miesiące umowy o pracę. Potrzeba solidnego pracownika za 850 zł stypendium stażowego, ot, co.

Skomentuj