Ruszyły spotkania władz miasta z mieszkańcami. Na pierwszy ogień Azoty

3

Od osiedla Azoty władze miasta rozpoczęły coroczny cykl spotkań z mieszkańcami.

Zwyczaj zapoczątkowała prezydent Sabina Nowosielska. Już po raz trzeci na początku roku wraz z zastępcami objeżdża wszystkie kędzierzyńsko-kozielskie osiedla, aby podsumować minione miesiące i przekazać plany na kolejne. Cykl rozpoczął się od osiedla Azoty. Spotkanie odbyło się w siedzibie rady osiedla w budynku mieszkań chronionych. Dla prezydent Nowosielskiej właściwie było to spotkanie z sąsiadami, gdyż sama jest mieszkanką osiedla.

Prezydent zaczęła spotkanie od zaproszenia mieszkańców do udziału w głosowaniu na zadania z budżetu obywatelskiego. W zeszłym roku najwięcej głosów oddano na budowę placu zabaw przy ulicy Chemików. Wśród tegorocznych propozycji znalazła się jego rozbudowa o otwartą siłownię. Jest też budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole, stworzenie miejsca do gry w paintball, budowa wiat rowerowych i budowa parkingów. W puli jest 73 tys. zł. Głosowanie w marcu w siedzibie rady osiedla i przez stronę internetową: budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl

W zeszłym roku na osiedlu Azoty zrealizowano duży remont obejmujący główną ulicę wraz z otoczeniem.

– Mieszkam tu całe życie i nie pamiętam, by był realizowany tak duży remont. Wizerunek osiedla bardzo skorzystał, także myślę, że było warto – mówiła prezydent Sabina Nowosielska.

To nie koniec remontów w Azotach. Trwają prace nad projektem przebudowy ulicy Przodowników Pracy wraz z wymianą wszystkich sieci. Inwestycja ruszy w tym lub w przyszłym roku. Projekt będzie uzgadniany z mieszkańcami.

Mieszkańcy dopytywali o remont ulicy Jordanowskiej. Nawierzchnia jest w złym stanie. Na razie miasto wykonuje tam jedynie cząstkowe remonty. Remont kompleksowy jest brany pod uwagę, jednak jak na razie nie wpisano go do budżetu.

– Podobnych ulic, a często też w gorszym stanie, są w mieście dziesiątki. Niestety, nie jesteśmy w stanie tego wszystkiego zrobić od razu – tłumaczył wiceprezydent Artur Maruszczak.

Największą inwestycją w Azotach o charakterze ogólnomiejskim jest budowa kompleksu basenów „Wodne oKKo” w miejscu dawnego Azotoru. Prezydent przekazała informację o bieżącym stanie budowy, która w ostatnich tygodniach była wstrzymana w wyniku zerwania umowy z firmą projektową. Nowe pozwolenie budowlane zostało jednak już wydane, a prace wznowione. Basen odkryty ma być gotowy w czerwcu, a reszta kompleksu w sierpniu.

 

 

 

 

3 KOMENTARZE

Skomentuj