Ruszyły roboty na ulicy Tuwima. Obowiązują objazdy. Zmiany w kursowaniu autobusów

3

Na ulicy Tuwima rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa. W związku z tym mieszkańców obowiązują objazdy. Zmieniło się też kursowanie miejskich autobusów.

„W związku z zamknięciem i rozpoczęciem prac budowlanych na ulicy Tuwima, od 20 lipca br. autobusy komunikacji miejskiej kursujące w rejonie osiedla Blachownia zmienią przebieg tras. Przystanki nr 31, 32 i 33 zostają na czas remontu wyłączone z użytkowania. Przystanek nr 30 (Tuwima II) będzie obowiązywał w obie strony. Dodatkowo zostają ustanowione przystanki przy ulicy Przyjaźni oraz na ulicy Wyzwolenia (obowiązuje w obie strony). Pozostałe przystanki w rejonie osiedla Blachownia obowiązują zgodnie z kierunkami kursowania” – przekazał Miejski Zakład Komunikacyjny.

Zakres zadania jest bardzo szeroki. Poza gruntowną zmianą nawierzchni zostanie także przebudowana kanalizacja deszczowa, a  nowe oświetlenie będzie bardziej ekologiczne. Na wykonanie inwestycji firma ma 140 dni.

3 KOMENTARZE

  1. Przeczytałem info. Przewinąłem niżej. I nic. Cisza. Nie ma upierdliwych komentarzy, typu: a dlaczego Tuwima, a nie np.Mickiewicza, czy Mikołaja Reja z Nagłowic, który odkrył że Polacy też jak gęsi gęgać potrafią.
    Ale pewnie jeszcze się odezwą, kiedy z bufora redakcyjnego, po otwarciu, wysypią się zaległe posty.
    A może ktoś „znaczący” mieszka przy tej Tuwima ulicy, a ja nie wiem?

  2. a nowe oświetlenie będzie bardziej ekologiczne. Panie redaktorze jak się już coś pisze to trzeba sprawdzić . Od dłuższego czasu na ul. Tuwima jest oświetlenie ledowe bardziej ekologicznego ja nie znam chyba że od wczoraj coś się zmieniło

Skomentuj