Ruszyły patrole rowerowe straży miejskiej. Dotrą tam, gdzie nie zdoła wjechać radiowóz

4

Szybciej niż pieszo, sprawniej niż samochodem. Straż miejska z Kędzierzyna-Koźla przesiadła się na rowery. Wraz z nadejściem wiosny dwuosobowe patrole ponownie wyruszyły w miasto.

Funkcjonariusze na dwóch kółkach pojawią się wszędzie tam, gdzie dojazd autem jest utrudniony. Będą widoczni w parkach, w sąsiedztwie ogródków działkowych, na placach zabaw, blisko szkół i na ścieżkach rowerowych.

Jednoślady do kędzierzyńsko-kozielskiej straży miejskiej trafiły już kilka lat temu. Każdy z czterech rowerów jest przystosowany do pracy w terenie. W zamontowanym bagażniku znajduje się sprzęt służbowy strażników oraz apteczka. Patrole na dwóch kółkach na ulicach Kędzierzyna-Koźla będą widoczne do końca sezonu letniego.

4 KOMENTARZE

  1. O jak dobrze, tylko jak już będą na ścieżkach rowerowych to niech popatrzą ile szkła jest na nich i niech coś z tym zrobią. Trzymam za nich kciuki. Może poprawi się jakość ścieżek, bo niestety jest tragicznie.
    Do zobaczenia na trasie:-)

  2. Ojej, biedaki. Zamiast jeździć bez celu i namierzać potencjalnych płatników mandatów, ogarnijcie w końcu bieżące sprawy. Wraki, bezdomnych z ul. WP, pijaków spod biedronek i piastów, parkowanie na trawnikach lub skrzyżowaniach. Dużo tego. Po co szukać roboty, jak ta codzienna leży…

Skomentuj