Ruszyły „Czytanki na Rynku”. W każdą środę będą promować czytelnictwo

4

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu ogłasza, że nie ma wakacji od książek. W każdą letnią środę o godz.10.00 na kozielskim rynku najmłodsi przeniosą się w zaczarowany świat literatury, rozsiadając się wygodnie na leżaku.

Dziś  (24.06) zainaugurowano akcję „Czytanki na Rynku”. Fragmenty książek o magii, czarodziejach, wróżkach i mówiących kotach przybliżyli dzieciom prezydent miasta Sabina Nowosielska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Radłowski, a także Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Kolejne spotkanie w ramach akcji planowane jest w przyszłą środę, a do uczestniczenia w nim MBP zaprasza wszystkie chętne dzieci.

4 KOMENTARZE

  1. Tiaa, 99% z tych szkrabów nie bedzie czytało i tak i tak książek, wiec to marnowanie czasu i budżetu na organizowanie takich szopek..

  2. Przy takim zastoju w czytelnictwie, nawet jedna młoda osoba słuchająca i później wypożyczająca książki, może spowodować lawinkę czytelnictwa. Ale to wszystko zależy od nas dorosłych.
    A to, że większość dorosłych nie czyta (bo dzieci i młodzież przynajmniej lektury muszą przeczytać), to widać po sposobie wysławiania się i pisania. Fora na KK24.pl i innych portalach są potwierdzeniem moich słów.
    W czasach mojego dzieciństwa prezenty pod choinkę, czy imieninowo-urodzinowe składały się z książek. I tego teraz brakuje.

Skomentuj