Ruszyło internetowe głosowanie na zadania zgłoszone przez mieszkańców do budżetu obywatelskiego

1
Tężnia solankowa na Pogorzelcu jest inwestycją zrealizowaną w ramach budżetu obywatelskiego.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego wkroczyła w kluczową fazę. Czas na głosowanie! Od 1 sierpnia mieszkańcy mogą decydować, co będzie działo się na ich osiedlu. Wystarczy poświęcić kilka minut przed komputerem, aby mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie.

W głosowaniu internetowym wskazać można jedną z 56 zgłoszonych propozycji. System jest bardzo prosty i intuicyjny. Wystarczy odwiedzić stronę: https://budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl/. Pod wyżej wymienionym adresem można przejrzeć listę wszystkich zakwalifikowanych projektów.

Największą ilość propozycji zgłoszono w Śródmieściu, gdzie do wyboru jest aż 12 propozycji. Twardy orzech do zgryzienia mają także na Starym Mieście, gdzie lista kończy się na 6 pozycji, a z puli 5 projektów wskazywać będą mieszkańcy osiedla Piastów-Powstańców Śląskich, Pogorzelca, Sławięcic czy Zachodu. Nieco mniejsze zmartwienie z wyborem będą mieli mieszkańcy pozostałych osiedli, gdzie ograniczy się on od 1 do 4 zadań.

Internetowe głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego potrwa do końca września.

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli za psie pieniądze kupiliście działki rolne które zostały przekwalifikowane na budowlane i postawiono tak kilkanaście domów na terenach zalewowych to za swoje pieniądze wybudujcie sobie drogę a nie wyciągajcie publicznych pieniędzy. To samo tyczy się samolubów z zabienca, zamiast drogi z prawdziwego zdarzenia na kuzniczki tor do zabaw na rowerze. Brawo patrzycie tylko na czubek własnego nosa.

Skomentuj