Ruszyła przebudowa ulicy Słowackiego na Pogorzelcu. Poza wymianą nawierzchni, powstaną nowe miejsca parkingowe

19

Wraz z nadejściem wiosny ruszyła drogowa ofensywa w Kędzierzynie-Koźlu. Już dzień po przekazaniu placu budowy rozpoczął się kolejny wyczekiwany przez mieszkańców remont. Przebudowy doczeka się ul. Słowackiego na osiedlu Pogorzelec.

Ze względu na kompleksowy zakres prac przejazd dla samochodów został zamknięty. Kierowcy muszą uważnie spoglądać na znaki i korzystać z wyznaczonego objazdu. W ramach zadania poza nową nawierzchnią wymienione zostaną przebiegające pod nią sieci. Co było bardzo istotne dla mieszkańców powstanie również kilkanaście nowych miejsc parkingowych.

Roboty związane z przebudową ul. Słowackiego planowo potrwają do połowy września. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,5 mln zł, z czego niemal  połowa będzie dofinansowana. Miasto skutecznie pozyskało środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

19 KOMENTARZE

 1. Jakimi trzeba być bezdusznymi ludźmi żeby zdecydować o wycince pięknej, zdrowej alei kasztanowców. Parę osób zadecydowało za resztę, że trzeba usunąć WSZYSTKIE drzewa choć można było usunąć parę sztuk(widziałem proponowane projekty). Czy mamy w kk tak czyste powietrze, że wycinamy lady, aleje? To jest eko? Miasto sądzi krzaczki i tym się chwali dookoła, a zdrowe piękne drzewa idą w wycinkę. Latem drzewa dawały cień, wyciszały ruch samochodowy , ale ludziom przeszkadzaja ptaki, spadające liście za to ciemno im w pokoju i muszą auto wprost pod klatka postawić bo 10m dalej to już wysiłek. Smutne i przykre to.Betony,wszedzie betony – nie wiem skąd taka moda.

  • Oj tam, oj tam. Czepiasz się @Mieszkaniec kk wyjątkowo i CAŁKOWICIE bezpodstawnie😕

   Przecież na tym PIĘKNYM betonowym Rynku rosną piękne POTĘŻNE drzewa.🤭 Koreańskie zresztą, czy jakieś wielgachne Chińskie.😆

   I słusznie że rosną sobie te Chinczyki, bo te polskie drzewa były i są jakieś takie badziewne i bez sensu 😎

 2. Ciekawe co się stało, że nagle aż tyle ulic jest w gruntownej naprawie?😕

  Czyżby do KK miał WKRÓTCE przyjechać ktoś bardzo ważny?😳 Hmmmmm 🤔

  Ciekawy jest ten ruch w interesie 😎

 3. Szkoda, że oprócz ochow i achów nie napisano, że wycięto cała piękna aleje do rodnych kasztanowców godzie przynajmniej część mogła być ocalona. Widocznie zieleń przeszkadza, a beton jest ok.

 4. W Poznaniu rozpoczął się proces związany z przebudową tamtejszego ronda.😕

  Oskarżonym zarzuca się BARDZO znaczene przekroczenia kosztów przebudowy. 🙄
  Nieuzasadnione przekraczanie terminów ukończenia prac. 😆
  Kilkakrotnie oraz nieuzasadione zgody urzędników na ponoszone straty z tym związane.!!!! 😳😆😳

  Akceptacja błędnych rozwiązań projektowych i wykonawczych. 😳
  Wybranie wykonawcy , który nie miał doświadczeń w takich inwestycjach. 🤭Korupcja pewnych osób odpowiedzialnych za powyższe dokonania, itd itp. 😆🤭🤣

  Coś mi to przypomina ??!!!🤔🤔🙄😳😳😳
  Sporo takich pomników głupoty budowlanej i wręcz idiotyzmów. A także chyba wielu wałków – za publiczne pieniądze – czyli za pieniądze i z kieszeni mieszkańców. W PEWNYM mieście 😉

  Ale nie chcę niczego sugerować 😎

 5. W Poznaniu rozpoczął się proces związany z przebudową tamtejszego ronda.😕

  Oskarżonym zarzuca się BARDZO znaczene przekroczenia kosztów przebudowy. 🙄
  Nieuzasadnione przekraczanie terminów ukończenia prac. 😆
  Kilkakrotnie oraz nieuzasadione zgody urzędników na ponoszone straty z tym związane.!!!! 😳😆😳

  Akceptacja błędnych rozwiązań projektowych i wykonawczych. 😳
  Wybranie wykonawcy , który nie miał doświadczeń w takich inwestycjach. 🤭Korupcja pewnych osób odpowiedzialnych za powyższe dokonania, itd itp. 😆🤭🤣

  Coś mi to przypomina ??!!!🤔🤔🙄😳😳😳
  Sporo takich pomników głupoty budowlanej, a wręcz idiotyzmów budowlanych. A także chyba ??? 🤔 wielu wałków – za publiczne pieniądze – czyli za pieniądze i z kieszeni mieszkańców. W PEWNYM mieście 😉

  Ale nie chcę niczego sugerować 😎

  • Dodam tylko w skrócie, że chodzi o Rondo Kaponiera w Poznaniu.

   Oskarżeni między innymi zawierali niekorzystne dla miasta porozumienia z wykonawcą – w porozumieniu z ówczesnym prezydentem Poznania🤭

   A oskarżonym (jak na razie) grozi odsiadka 10 lat, a proces dopiero się rozpoczął😎

 6. Bardzo dobrze ! W końcu nie będę musiał zapalać światła w pokoju o 19 w lato. Skośne parkingi też spoko. Zmieści się więcej samochodów niż parkując jeden za drugim wzdłóż ulicy. Ludzie przyjeżdżający do biblioteki będą mieli gdzie zaparkować. Może zrobią stojak na rowery. Będę miał gdzie pasata postawić.
  30 lat mieszkam na Słowackiego i nigdy tu kasztanowca nie widziałem. Kilka klonów rosło ale po kasztany na plastykę chodziłem gdzie indziej.

  • Teraz latem będziesz zapalał światło od 12 do 19, bo cały dzień będziesz miał zasłonięte okna żeby Ci słońce w domu w dekiel nie grzało, pacanie.

 7. Strach pomyśleć, co zostanie z parku orderu uśmiechu.
  Drzewa to, jak wiadomo, największy wróg naszych włodarzy, wycinają na potęgę wszędzie. Jak tylko mówią o rewitalizacji albo remoncie, to od razu wiadomo, że będą wycinać.

 8. Drzewo to drzewo nie ważne jak sie nazywa. Jest zdrowe i dorodne. Tak z boku patrząc to mam nadzieję, że któryś z tych krzykaczy chcących wycinki za wszelką cene latem przy upale 36 st z zakupami padnie tam szukając cienia 👍

 9. zniszczono jedną z najbardziej urokliwych ulic w KK. Nie dało się inaczej? Pacany. Te drzewa poza tym ,że sprawiają że miejsce jest wyjątkowo piękne do zamieszkania to łapią cały syf . Co z wami nie tak.

 10. teraz te debile co zadecydowały o wycince wszystkich drzew, niech stoją w upałach i trzymają tam wiechcie żeby zrobić trochę cienia.

 11. Bardzo smutny widok na ta ulicę bez drzew. Nie wiem czy rzeczywiście przeszkadzały mieszkańcom, czy nikt rozumny nie pofatygował się na zebranie dotyczące planu zagospodarowania. Źle to wygląda, a drzewa były zacne.

Skomentuj