Ruszyła budowa kanalizacji wzdłuż ulicy Przyjaźni. Ruch z krajówki przeniesiony na osiedle

5

Od dziś zmotoryzowani mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami. Na ulicy Przyjaźni ruszyła budowa kanalizacji. Droga została zamknięta, a cały ruch odbywa się ulicami Blachowni.

Na budowę kanalizacji mieszkańcy ulicy Przyjaźni czekają od długich lat. Na mapie Kędzierzyna-Koźla jest to jedno z ostatnich miejsc znajdujących się poza miejską siecią. Wartość inwestycji realizowanej przez spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja wynosi 7,5 miliona złotych.

Wraz z budową sieci kanalizacyjnej powstanie chodnik wzdłuż ulicy, odtworzona zostanie też jej nawierzchnia, która obecnie znajdują się w kiepskim stanie.

Na czas zamknięcia drogi na odcinku między skrzyżowaniami z ulicami Tuwima i Szkolną ruch odbywa się ulicami osiedlowymi w Blachowni. Taka sytuacja ma potrwać przez miesiąc.

5 KOMENTARZE

  1. Puszczając ruch samochodów przez małe osiedle jakim jest Blachownia był konieczny, to fakt. Ale najpierw się myśli potem działa ! To co się dzieje w godzinach porannych od 7:00 do 8:30 oraz od 12:30 do 15:30 to jedno wielkie igranie z wypadkiem z udziałem dzieci tutejszej szkoły. Ten okres czasowy to najbardziej ruchliwy bo w tym czasie zaczynają się lekcje albo już kończą.Jeżeli ktoś tam będzie o np. 9:00 wiadomo ,że uczniowie są w szkole i w tym czasie nikt przez pasy nie przechodzi. Jak ktoś nie wierzy o czym piszę zapraszam od 12:30 na ul. Szkolną …

  2. Który to urzędas podał termin 4 tygodni na wykonanie tej inwestycji? Bo dziś minął właśnie termin i stan obecny nie wskazuje na szybkie otwarcie. Czyzby kolejny terminowy projekt urzędasów? pewnie tropią benzen i nie mają czasu nadzorować inwestycji!

  3. I co? Miesiąc minął a końca robót nie widać… Mało tego, poza zamkniętym fragmentem ulicy przyjaźni robotnicy pozbawili częściowo nawierzchni skrzyżowanie z ulicą Tuwima. Ile jeszcze?!

    • Na całym świecie przy tego rodzaju pracach zdarzają się obsuwy, ale chyba rzadko gdzie robią z tego powodu tragedię narodową, tak jak w KK.

      • Pewnie wszędzie się zdarzają, ale tylko u nas są już normą… I to nie tylko przy „tego rodzaju pracach”. Przy KAŻDYCH pracach – budowach, przebudowach, modernizacjach…

Skomentuj