Ruszył wyczekiwany remont ulicy 1 Maja. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

7

Już w lipcu radni powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego zdecydowali o przeznaczeniu dodatkowych środków na remont ulicy 1 Maja. Dzisiaj ruszyły wyczekiwane prace.

Do przetargu na remont zniszczonej nawierzchni zgłosiła się jedna firma, która prace wyceniła na kwotę 337 tysięcy złotych, co ponad dwukrotnie przekroczyło środki zarezerwowane na ten cel. Na sesji rady powiatu podjęto decyzję o dofinansowaniu zadania.

Jak dowiedzieliśmy się w starostwie powiatowym, frezowanie nawierzchni już trwa, następnie pojawi się nowy asfalt na całej szerokości jezdni. Remont potrwa około dwóch tygodni. Podczas prac bitumicznych wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Koszt inwestycji z budżetu powiatu to 300 tysięcy złotych.

7 KOMENTARZE

 1. Brawo!
  Szkoda jednak, że szanowana redakcja nic nie pisze o remoncie ulicy Kościelnej i dojeździe do PSP nr 1!
  To woła o pomstę do nieba jak przeprowadzane są remonty w naszym mieście!
  Na remont tej ulicy były całe wakacje. Rozpoczął się w połowie sierpnia, jutro rozpoczęcie roku szkolnego, a ulica jest roz…dolona w drobny mak! I jest to jedyny dojazd do szkoły, bo od ul. Grunwaldzkiej jest zakaz zatrzymywania się.
  Ale damy radę. My przecież chcemy jedynie ciepłej wody w kranie. A później i tak wybierzemy uśmiechniętą panią prezydent, która walczy na forum międzynarodowym z partią rządzącą, a nie potrafi przeprowadzić remontu 150m ulicy we właściwym czasie!!!

 2. Czy bezpośrednio na tą zdartą nawierzchnię położą asfalt?
  No to za rok znów placki zaczną odchodzić,dokładnie tak jak teraz.
  Niech miasto żąda gwarancji conajmniej trzyletniej,bo czarno to widzę.

  • Problem polega na tym, że jeśli byłby wymóg gwrancji trzyletniej to firma wykonująca (podwykonująca!) się rozwiązuje po wzięciu kasy i można im nagwizdać.
   Przetarg powinien być robiony tak jak to robią w Niemczech. Ze złożonych ofert odrzuca się najdroższą i najtańszą. Z pozostałych wylicza się średnią arytmetyczną. Wygrywa ta firma, ktorej oferta jest najbliższa średniej. Po wykonaniu płaci się firmie 80% wartości oferty a resztę po trzech latach. Takie warunki skutecznie eliminują kombinacje, naciągania i zamierzone upadłości.
   Proste!?

 3. Całe Benzen City jest zarządzane przez plafony. Nikogo nie powinno już dziwić co się dzieje w tym Pierdziszewie. A te drogi to już w ogóle jakaś abstrakcja.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj