Ruszył remont ulicy Wojska Polskiego. Na razie bez utrudnień dla zmotoryzowanych

11

W Śródmieściu rozpoczęła się jedna z najważniejszych inwestycji w tym roku. Drogowcy wzięli się za przebudowę ulicy Wojska Polskiego, w pierwszym etapie prace nie będą powodować utrudnień dla kierowców.

Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Wiosną ubiegłego roku drogowcy oddali do użytku fragment od wjazdu na osiedle Azoty do wiaduktu kolejowego. Zadecydowano też, że w kolejnym etapie przebudowany zostanie odcinek od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II do komendy policji.

Pierwotne plany starostwa zakładały, że na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z aleją Lisą powstanie rondo. W ramach inwestycji mocno przebudowane miały zostać skwery przy ulicy, projekt zakładał m.in. budowę fontanny na najbardziej obleganym przez mieszkańców odcinku chodnika wzdłuż ulicy. Ze względów finansowych plany należało jednak mocno okroić. Kilka tygodni temu mieszkańcy niezadowoleni z zaplanowanej wycinki drzew wzdłuż drogi protestowali przeciw inwestycji, domagając się zmiany projektu z uwzględnieniem zachowania wysokich drzew rosnących wzdłuż drogi. Ostatecznie zarządca ulicy zadeklarował, że tam gdzie będzie to możliwe, drzewa pozostaną nietknięte.

Pierwsze prace przy ulicy Wojska Polskiego już się rozpoczęły. – Wykonawca rozpoczął rozbiórkę chodników, na tym etapie prowadzone też będą prace przy parkingach. Na razie nie będzie utrudnień dla kierowców. Gdy tylko będziemy znali termin rozpoczęcia prac drogowych, będziemy o tym informować mieszkańców – mówi Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Remont realizuje firma Technical Solutions Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla. Zadanie warte 3,25 miliona złotych ma zostać zrealizowane w ciągu pięciu miesięcy. W ramach inwestycji przebudowana zostanie jezdnia, parkingi i chodniki, powstanie też ścieżka rowerowa.

11 KOMENTARZE

  • Skrajnym idiotyzmem jest przeprowadzanie takiej inwestycji rezygnując z najbardziej atrakcyjnych elementów jakie miał zawierać ten projekt czyli fontanna i cieki wodne. Po co robić od nowa chodniki, już lepiej nic nie ruszać a jak będą pieniądze to wtedy zrobić wszystko do porządku. Poza tym gdyby pani prezydent miała trochę oleju w głowie to zwróciła by się do firm, które pomogłyby sfinansować dodatkowe atrakcje dla mieszkańców. Najlepiej wszystko wyciąć i zalać betonem ale za to mieszkańcy tej ulicy podziękują pani prezydent podczas wyborów. Jednym słowem żenada.

   • Bardzo słuszna wypowiedź, ale kto ją usłyszy. Ponadto 5 miesięcy na wykonanie tej roboty to chyba jakiś żart. Co tam w końcu będzie skoro wszystko zostało mocno okrojone, po co zaczynać jak się nie ma kasy.

   • Tak dla przypomnienia i sprostowania wypowiedzi Mieszkańca KK – to nie Pani Prezydent jest beneficjentem tej inwestycji a STAROSTWO i Pani Starościna. Jako „wzór” prawidłowo przeprowadzonej inwestycji pod „patronatem” starostwa, można się odnieść do jeszcze nie zakończonej inwestycji drogi z Kuźniczek do Cisowej. „Wielkie brawa i wyrazy uznania” za brak nadzoru ze strony inwestora/ Starostwa, kilkukrotną zmianę terminów zakończenia inwestycji, wchodzenia w finalne fazy i wielką kompromitację. A szczególne wyrazy uznania dla pana DYREKTORA Krysia. Proszę więc nie mieszać w pojęciach Urzędu miasta/ Pani Prezydent i Starostwa/ Pani Starościny. Smutne jest natomiast to, że może zabraknąć np. lip.

 1. Zdecydowanie lepiej byłoby poczekać na odpowiednie fundusze i dopiero zrealizować ciekawy projekt. Obawiam się, że powstanie kolejna betonowa pustynia. Ciągle brakuje u nas ciekawych aranżacji gdzie można odetchnąć w sąsiedztwie szumiącej fontanny i w otoczeniu kwiatów i kwitnących krzewów.

 2. Dzisiaj jadąc do pracy z Cisowej do KK „wymęczoną” nową drogą spotkałam na moście nad kanałem pracowników. Nowy dywanik ma jednym pasie zdarty i trwały prace. Chyba nie minął miesiąc, jak w końcu po wielkich mękach oddano inwestycję. BRAWO!!! Będziemy ryć nowy asfalt jeszcze w innych miejscach? Panie Kryś?

  • Ale nikt nie rył pasa nowego asfaltu. I nie chodzi o utrudniony ruch tylko o to w jakim celu zrywa się nowy asfalt?

Skomentuj