Ruszył remont ulicy Wojska Polskiego. Drogowcy zdzierają zniszczoną nawierzchnię asfaltową

0

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęło trzeci etap remontu ulicy Wojska Polskiego. Tym razem na celowniku drogowców znalazł się odcinek od skrzyżowania z aleją Lisa do wiaduktu nad torami kolejowymi.

Przebudowa jednej z najważniejszych dróg w mieście rozpoczęła się już w 2017 roku od prac na odcinku od wiaduktu kolejowego do wjazdu na osiedle Azoty. Rok później drogowcy pojawili się w Śródmieściu, remontując odcinek od skrzyżowania z aleją Lisa do skrzyżowania z aleją Jana Pawła II. Jak do tej pory inwestycja pochłonęła kwotę ponad 4 milionów złotych. W obecnym roku przyszedł czas na odcinek od skrzyżowania z aleją Lisa do wiaduktu nad torami kolejowymi.

Prace właśnie się rozpoczęły. – Wykonawca wszedł już na drogę, rozpoczynając prace od frezowania nawierzchni. Zakładany termin realizacji całej inwestycji wynosi 75 dni, a więc remont powinien zostać zrealizowany do końca lipca – wyjaśnia Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Po frezowaniu drogowcy przystąpią do budowy ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 metra, która będzie oddzielona od jezdni pasem zieleni.

Zarządca drogi zakłada, że nie będzie konieczności całkowitego zamykania przejazdu na ulicy. Utrudnienia będą polegać na ograniczeniu prędkości na remontowanym odcinku, czasowo ma być wprowadzany ruch wahadłowy – to ma nastąpić za około 3-4 tygodni.

Władze powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przymierzają się też do budowy odrębnej kładki dla rowerzystów nad torami wzorem tej poprowadzonej nad Kanałem Gliwickim. Realizacja tej inwestycji jest jednak uzależniona od pozyskania dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Nabór do programu prowadzony będzie latem.

Skomentuj