Ruszył remont ulicy Piotra Skargi. Starostwo Powiatowe zapowiedziało już kolejne roboty

15

Od kilku dni ulica Piotra Skargi jest remontowana. Trwa naprawa nawierzchni drogi zlecona przez jej zarządcę.

Prace prowadzone są na całym odcinku drogi – od skrzyżowania z ulicą Gliwicką do skrzyżowania z ulicą Józefa Bema. Ich efektem będzie naprawiona nawierzchnia drogi. Na czas prowadzenia prac na drodze panuje ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

Kierowcy mogą omijać utrudnienia, jadąc ulicą Tadeusza Kościuszki lub aleją Partyzantów. Starostwo zapowiada również kolejny remont. Po zakończeniu prac na ulicy Piotra Skargi, ekipy drogowców przeniosą się na ulicę Szpaków, łączącą Sławięcice z Miejscem Kłodnickim.

15 KOMENTARZE

 1. Ale wiadomość, chwałą się doraźnym łataniem dziur. Za pół roku będą jeszcze większe dziury jak są obecnie. Na ulicy Piotra Skargi ma być przeprowadzony remont kapitalny, a nie przysłowiowe pudrowanie syfa.
  Panie Masełek na remont tej ulicy czekamy już od wielu lat i weź się chłopie do roboty i pogoń ten swój zarząd z powiatowymi urzędasami. Ulica ta jest o wiele ważniejsza niż urządzone za wielkie pieniądze podatnika centrum rozrywki powiatowej z mocniejszymi trunkami i z knajpą na tzw. szkwale w Koźlu.

 2. Tak to jest ja za pisanie artykułu bierze się laik. I tak np. [Prace prowadzone są na całym odcinku drogi – od skrzyżowania z ulicą Gliwicką do skrzyżowania z ulicą Józefa Bema. Ich efektem będzie naprawiona nawierzchnia drogi.] Prace te nazywają się „robotami cząstkowymi” i jak nazwa wskazuje obejmuje tylko zaznaczoną przez zarządce część uszkodzonej nawierzchni jezdni (np .grubość warstwy – czyli głębokość uszkodzenia 4-5 cm) Czyli jest to naprawa fragmentaryczna potocznie zwane łataniem. A w artykule brzmi to jakby nastąpić miała całkowita wymiana dywaniku.

 3. Kpina to są chyba pozory remontu jak się remontuje cały odcinek drogi to się wymienia całą nawierzchnię ,a nie układa puzzle, jak mają być dobre drogi to trzeba to zrobić solidnie ,a to co robią włodarze tej wsi to po prostu jest partyzantka !!!

 4. Już was nic nie cieszy? Ja byłbym szczęśliwy gdyby na Kłodnickiej chociaż taki remont zrobili gdzie przejazd na mijankę bez ostrego hamowania może zniszczyć całe podwozie.

 5. Nowosielska inwestuje w Kędzierzyn, a Masełko w Koźle? Może dlatego powiat swoje drogi w Kędzierzynie robi na odp…, a miasto w Koźle spierd…. m.in. rynek? Komu robicie na złość?

 6. Ludzie teraz mówią, że ponoć Masełko ma niewiele do gadania, ponieważ decyzje wychodza z Koźla z ulicy Piramowicza.
  To co robią teraz (rzeczywiście od dwóch dni) na ulicy Piotra Skargi to klejenie dziur z wiadra, a nie remont kapitalny. Mieszkańcy sa oburzeni wciskaniem kitu i obiecankami Masełki.
  Źle zaczyna i wychodzi na to, że jest niewiarygodny, albo nienadaje się do kierowania starostwem.
  Nie wolno co innego mówić, i co innego robić.

 7. Te komuchy w PO tak już okrzepły, że robią co chcą. Dzieci i wnuki starych UBeków też już mówią „moje miasto.” Oni zmieniają barwy i jest im tu i z tym dobrze, a ciemny lud głosuje na nich od lat. Nie dziwcie się więc, że jest, jak jest i lepiej nie będzie.

Skomentuj